Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5775
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czas podsumować I Festiwal Twórczej Wyobraźni

Wtorek, 21 czerwca 2022, 7:31
Autor: red
Wałbrzych: Czas podsumować I Festiwal Twórczej Wyobraźni
Fot. Krysia Lemańska
Długi weekend w wałbrzyskiej Starej Kopalni upłynął pod znakiem muzyki i literatury.

Od piątkowego po południa w klimatycznej Kuźni rozpoczęto po raz pierwszy w Wałbrzychu wydarzenie łączące spotkania literackie z koncertami, a na scenie pojawili się artyści wysokiej klasy. Wśród literatów znalazł się autor znanej powieści „Ślepnąc od świateł” Jakub Żulczyk oraz dwójka pisarzy nominowanych w ostatnich dniach do Nagrody Literackiej NIKE – Andrzej Stasiuk i Agnieszka Szpila. W godzinach wieczornych miały miejsce koncerty odbywające się w dwóch przestrzeniach – Kuźni oraz Dziedzińcu. W pierwszym dniu publiczność miała okazję wysłuchać utworów Andrzeja Młynarskiego w interpretacji dyrektora artystycznego festiwalu i jednocześnie Ambasadora Wałbrzycha – Jacka Bończyka. Nie zabrakło takich utworów jak „Jesteśmy na wczasach” oraz „Jeszcze w zielone gramy”. Piątek zakończył Mariusz Lubomski prezentacją swojej najnowszej płyty „Sęk You”.

Drugi dzień otworzyła kolejna Ambasadorka Wałbrzycha – Agnieszka Szpila, autorka takich powieści jak Łebki od szpilki i Heksy. Muzycznych wrażeń w sobotnie popołudnie dostarczyli Ghostman, który zabrał zgromadzonych słuchaczy w niesamowitą podróż po dźwiękach oraz legendarna grupa jazzowa String Connection. Ten ostatni występ był jednocześnie jubileuszem Krzesimira Dębskiego, który obchodził 50-lecie pracy artystycznej i 40-lecie współpracy ze String Connection. Kwiaty i podziękowania przekazał artyście Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

W ostatnim dniu miało miejsce spotkanie z Andrzejem Stasiukiem – autorem takich powieści jak Mury Hebronu, Dukla, Opowieści galicyjskie i laureatem licznych nagród literackich. Kolejną muzyczną przygodę zapewnił uczestnikom Michał Rudaś podczas koncertu „Kolory Świata”, a na zakończenie festiwalu na scenie pojawił się Piotr Bukartyk z grupą Ajagore w programie „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania”.

Publiczność dopisała – każdego dnia i podczas wszystkich punktów programu frekwencja była spora. Tak duże zainteresowanie festiwalowymi wydarzeniami i pozytywne komentarze dają dużą nadzieję na kolejny rok i drugą edycję.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
5
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group