Sobota, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 2633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Czeka nas kolejny etap budowy obwodnicy Czarnego Boru

Piątek, 12 czerwca 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:14
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Czeka nas kolejny etap budowy obwodnicy Czarnego Boru
Fot. UG Czarny Bór
Podpisana została z wykonawcą umowa na budowę obwodnicy Czarnego Boru – drogi łączącej drogę powiatową nr 3366D z drogą wojewódzką 367 – etap II (km 0+000 – 1+110).

Ta wyczekiwana przez czarnoborzan od ponad 20 lat inwestycja jest niezwykle ważna z kilku powodów. Po pierwsze zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, a w szczególności dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola, ponieważ cały ciężki tabor z kamieniem przeniesie się na nową obwodnicę, poza główną metropolię. Po drugie, dzięki obwodnicy powstaną nowe tereny inwestycyjne dla przedsiębiorców o obszarze około 17 hektarów. Ważna będzie oczywiście również poprawa czystości w gminie, która obecnie kojarzy się ze wszędobylskim kurzem w kolorze bordo, co widać chociażby na budynkach czy znakach drogowych.

Całość II etapu budowy obwodnicy szacuje się na około 4 miliony 600 tys. zł brutto. W ramach realizacji zadania powstanie ponad 1 km nowej drogi oraz przebudowany zostanie fragment drogi powiatowej, zostanie wykonana warstwa ok. 8 500 m2 z masy asfaltowej.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym na drodze przetargu została firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Drugim, bardzo ważnym partnerem i wykonawcą tego zadania, jest Kopalnia Melafiru w Czarnym Borze. Wykonują oni prace na wartość około 1 miliona 300 tys. zł brutto. Inwestycja sfinansowana będzie z trzech źródeł: powiat wałbrzyski – 300 tys. zł, Urząd Marszałkowski z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - II Etap Bezpieczeństwo -Dostępność Rozwój- 50% wartości inwestycji, a pozostałe środki z budżetu gminy Czarny Bór.

W 2014roku zakończono I etap budowy obwodnicy, który obejmował remont mostu oraz przebudowę drogi nr 3366D o długości 864 m. Ta inwestycja została zrealizowana wspólnie z powiatem wałbrzyskim.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group