Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3427
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Czeka nas wyścig „Podziemia Osówki”

Wtorek, 9 września 2014, 9:55
Aktualizacja: 9:55
Autor: PAW
Głuszyca: Czeka nas wyścig „Podziemia Osówki”
Fot. organizatorzy
Podziemne Miasto "Osówka", Gmina Głuszyca, Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Strefa MTB Sudety zapraszają na I WYŚCIG MTB „PODZIEMIA OSÓWKI" i Finał I Pucharu Strefy MTB Sudety.

Termin: 14 września 2014 (niedziela). Start zawodów 10.30 ze stadionu przy ul. Dolnej w Głuszycy.

I WYŚCIG MTB „PODZIEMIA OSÓWKI" to kontynuacja 10-letniej tradycji organizowania maratonów MTB w Głuszycy. Dorośli zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: Mega, około 38 km i Mini około 28 km. Decyzję o wyborze dystansu będzie można podjąć na trasie w miejscu rozjazdu Mini/Mega, zależnie od dyspozycji zawodnika w dniu imprezy. Na boisku zostanie zorganizowany bufet i posiłek regeneracyjny. Na dystansie Mega będzie wystawiony jeden bufet, przy schronisku Andrzejówka, a na mecie zostaną przygotowane
stanowiska do umycia rowerów.

Głuszycki wyścig jest też finałem I Pucharu Strefy MTB Sudety. Wcześniej odbyły się zawody w Walimiu, Bielawie i Srebrnej Górze. Na stronie: http://strefamtbsudety.pl/ można zobaczyć aktualną klasyfikację pucharu po 3 imprezach. By zostać sklasyfikowanym w I Pucharze Strefy MTB Sudety należy wziąć udział w 3 z 4 wyścigów.

Przy okazji zawodów o godz. 9.30, na godzinę przed startem maratonu, przedstawiciele gmin, nadleśnictw i stowarzyszenia, oficjalnie otworzą Strefę MTB Sudety. Strefa MTB Sudety to system 21 tras MTB o łącznej długości 497 km, utworzony na obszarze 8 miejscowości (Bielawa, Dzierżoniów gm. wiejska, Głuszyca, Mieroszów, Nowa Ruda gm wiejska, Pieszyce, Stoszowice, Walim) i 4 nadleśnictw (Bardo, Jugów, Świdnica, Wałbrzych). Obejmuje on całe Góry Sowie i Suche, część Gór Wałbrzyskich, Pasma Lesistej i Mieroszowskich Ścian w Górach Stołowych. Jest to największy i pierwszy w Polsce system górskich tras rowerowych budowanych z takim rozmachem. Tworzące go Stowarzyszenie Strefa MTB Sudety planuje w kolejnych latach rozbudowę systemu o trasy singeltrack, tworzenie infrastruktury dla rowerzystów, certyfikację bazy noclegowej, gastronomicznej i usługowej. Projekt jest realizowany dzięki zaangażowaniu pasjonatów kolarstwa górskiego tworzących stowarzyszenie oraz w/w gmin i nadleśnictw.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group