Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3730
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czekają nas utrudnienia

Sobota, 26 października 2019, 9:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2019, 8:19
Autor: JAZ
Wałbrzych: Czekają nas utrudnienia
Fot. JAZ
Tuż po zakończeniu posiedzenia komisji ds. bezpieczeństwa w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa na temat zbliżających się utrudnień drogowych związanych z 1 listopada.

Pierwsze decyzje, jakie zostały podjęte, na pewno w dużym stopniu przyczynią się do sporych zmian w organizacji ruchu drogowego.
- Zmiany w organizacji ruchu odbędą się w obrębie 9 wałbrzyskich cmentarzy. Sprawdzało się to od jakiegoś czasu, dlatego przyjęliśmy taki model i tym razem. Podstawową informacją dla kierowców będzie ta najważniejsza. Ulica Przemysłowa ma być w całości wyłączona z ruchu. Porządku będzie pilnowała straż miejska. Wyjątkiem od zakazu będą osoby uprzywilejowane, mieszkańcy ulicy oraz osoby niepełnosprawne. Na ulicy Sikorskiego wyznaczone zostaną pasy do parkowania. Podobnie pomiędzy ulicami Moniuszki i Przemysłową – mówi prezydent Wałbrzycha.

Na bezpieczeństwo i rozwagę zwracała uwagę Magdalena Korościk, przedstawiciel wałbrzyskiej policji.
- Policjanci będą tam dla państwa. Jeśli będzie jakiś problem, będą jakieś pytania, proszę podchodzić do policjantów i pytać. Na pewno pomogą. Dodatkowo proszę pamiętać o tymczasowych znakach, które obowiązywać będą tylko przez jakiś czas. Nie można więc będzie jeździć na pamięć. Bardzo proszę o rozwagę. Proszę również przypomnieć sobie oznaczenia, jakie nadają policjanci, gdy kierują ruchem ręcznie. Będzie to również w tych dniach stosowane.

Co ważne dla mieszkańców miasta, w tym roku będzie również darmowa komunikacja miejska.
- Zapraszamy do korzystania z darmowej komunikacji. Wiemy, że może być ciężko z parkowaniem. Trudno będzie się dostać w okolice cmentarza. Autobusy będą dla wszystkich darmowe. Nie będzie potrzebny żaden dowód rejestracyjny. W tym dniu będzie kursowała również linia nr 4. Jej trasa będzie obsługiwana tak jak w soboty, do godziny 16:00 – zachęca zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, Bogusław Rogiński.

Twoja reakcja na artykuł?

10
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
25%
Złości
10
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group