Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2457
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Czuwają nad bezpieczeństwem uczniów

Środa, 13 grudnia 2017, 15:44
Aktualizacja: 15:48
Autor: red
Wałbrzych: Czuwają nad bezpieczeństwem uczniów
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
– Nasza „Stopka” jest na chorobowym, czy możecie zabezpieczyć przejście dla pieszych przy szkole? Samochody parkują na chodniku, dzieci muszą wychodzić na jezdnię aby dojść do szkoły. Na parkingu dla autobusu szkolnego znowu parkują samochody osobowe. Mamy problemy z uczniami, którzy palą papierosy na terenie szkoły. Przy naszej szkole kręci się jakiś podejrzany mężczyzna – to tylko niektóre sprawy, z jakimi zwracają się do naszej jednostki dyrektorzy wałbrzyskich szkół – mówią wałbrzyscy strażnicy miejscy.

Funkcjonariusze z patrolu szkolnego dbają o bezpieczeństwo przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ze względu na zmieniające się środowisko, w jakim funkcjonują dzieci i młodzież z terenu Wałbrzycha, strażnicy cały czas zmieniają formy działania w taki sposób, aby przygotować najmłodszych wałbrzyszan do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.
- Uczymy dzieci, jak zachować się w przypadku ataku agresywnego psa, spotkania z nieznajomym, a dzięki współpracy z Policją oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wałbrzychu, możemy również rozmawiać z młodzieżą o zagrożeniach terrorystycznych, problemach związanych z używaniem narkotyków lub alkoholu, cyberprzemocy i dopalaczach, przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej - informują strażnicy.

Spotkania prowadzone są przez specjalistów z danej dziedziny z udziałem funkcjonariuszy wałbrzyskiej jednostki. Wkrótce do działań tych zostanie włączony eko-patrol. Strażnicy będą zapoznawać uczniów z zasadami utrzymania zwierząt domowych, segregacji i składowania odpadów, ogrzewania mieszkań paliwami stałymi, zachowania się w przypadku kontaktu z dzikimi zwierzętami.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group