• Czwartek, 14 listopada 2019
  • Godz. 2:01
  • Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, Wawrzyńca
  • Czytających: 3292
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czy 4Xcross wróci na Słoneczną Polanę?

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Niedziela, 3 września 2017, 6:37
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Jaki będzie los toru 4xcross na Słonecznej Polanie? W ostatnich dniach na profilu facebookowym „Kocham Szczawno Zdrój” pojawiły się posty skierowane w stronę burmistrza Szczawna–Zdroju Marka Fedoruka.

„Po raz kolejny, we własnym imieniu, ale również w imieniu wszystkich tych, dla których rozwój Szczawna-Zdroju oparty o sport i turystykę jest priorytetem, apelujemy do radnych i burmistrza o podjęcie działań, zmierzających do zabezpieczenia przed dalszym niszczeniem i degradacją toru 4xcross na Słonecznej Polanie. Apelujemy o podjęcie skutecznych działań organizacyjno-technicznych, które pozwolą na wykorzystanie dorobku sportowego związanego z torem rowerowym” – to fragment postu zamieszczonego w ostatnią niedzielę.

- Ze swojej strony mogę przeprosić, że wcześniej nie zostały podjęte prace remontowe na torze. Obecnie, w miarę możliwości szykujemy się do poprawy jego stanu. Mamy przygotowany materiał i w najbliższych dniach będziemy usuwać największe niedociągnięcia. Myślę, że w ciągu trzech tygodni nastąpi poprawa stanu technicznego toru – mówi Marek Fedoruk.

Słoneczna Polana po raz ostatni gościła zawodników w 2015 roku przy okazji zawodów Pucharu Świata. Pomimo odmowy finansowania zawodów przez gminę Szczawno-Zdrój, impreza odbyła się dzięki wsparciu zewnętrznego sponsora. Klub Kolarstwa Górskiego Wieża Anna, ówczesny zarządca toru, zakończył działalność. Gmina próbowała znaleźć operatora toru, jednak nikt nie zgłosił się do żadnego z dwóch ogłoszonych przetargów. W tym roku pojawiła się szansa na reaktywację toru, jednak planowane na ostatni weekend lipca Mistrzostwa Polski Amatorów w 4xcross zostały odwołane. Z niszczejącego obiektu wciąż amatorsko korzystają rowerzyści, jednak banery wiszące w kilku miejscach toru przypominają im, że robią to na własną odpowiedzialność.
- Tor został zbudowany ze śmieci, starych krawężników i gruzu. To stanowi zagrożenie dla korzystających. Ponadto nie posiada pełnej dokumentacji, a przed 2015 rokiem nie był przyjęty nawet jego regulamin. Obecnie trwają wstępne rozmowy z firmą, która przygotowuje projekt, żeby dostosować tor do standardów Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Na razie ciężko mi powiedzieć coś więcej, bo są to wstępne rozmowy – mówi burmistrz Szczawna-Zdroju.

W Internecie pojawiło się również zdjęcie, na którym zawodnicy startujący we włoskim Val di Sole, gdzie w dniach 25-27 sierpnia odbywały się Mistrzostwa Świata w 4xcross, trzymają baner z napisem "Chcemy powrotu 4X Pro Tour do Szczawna-Zdroju. Mieszkańcy Szczawna-Zdroju wybierzcie kompetentnego burmistrza w 2018 roku".
- Ciężko mi się do tego ustosunkować. Nie mam wpływu na to, kto i co wozi po Europie. Uważam jednak, że ktoś się nieelegancko zachował – dodaje Marek Fedoruk.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~[...] 3-09-2017 10:15
Nazwa wskazuje jednoznacznie, że jest to miejsce do opalania się, spacerów na świeżym powietrzu, piknikowania. Budowa toru dla rowerów to zniszczenie naturalnego stoku, zakłócenie krajobrazu, szumu drzew i śpiewu ptaków. Należy dodać jeszcze historię- pola golfowe. To zwykła profanacja tego miejsca.
~##### 3-09-2017 10:20
Sam burmistrz przyznaje, że zwieziono na parkową polanę setki ton śmieci, gruzu i krawężników. Do centrum parku zdrojowego. To nie jest miejsce do imprez masowych. Poroniony pomysł. Gdzie ochrona środowiska naturalnego?
~Jerzy M. 3-09-2017 11:55
Jakiś lizus burmistrza, który w dwóch postach nie potrafi nawet wymyślić sobie jakiegoś nawet najprostszego nicka, ubolewa, że brakuje mu szumu drzew i śpiewu ptaków. Oznajmia, iż nazwa Słoneczna Polana wskazuje jednoznacznie (!), że jest to miejsce do opalania się, spacerów na świeżym powietrzu, piknikowania. Żeby w najprostszy sposób zakończyć ten konflikt proponuję podpowiedzieć burmistrzowi, żeby zmienił nazwę na Kościelna Polana i wybudował tam kościół. Z pewnością to łyknie i problem z głowy!
~##### 3-09-2017 12:17
Panie Jerzy M. Nick jest nieistotny. Tor rowerowy w tym miejscu to pomyłka. Teren o małej powierzchni, bez parkingu dla zawodników i widzów. Pomysł na kościół należy do biskupa świdnickiego. Burmistrz troszczy się i finansuje remont kaplicy cmentarnej.
~Jerzy M. 3-09-2017 13:02
No, nie pomyliłem się! Patrzcie, jaki ##### zorientowany ;) ...
~Jaro 3-09-2017 16:45
O jakim operatorze toru oni piszą. W ogłoszeniu poszukiwali kogoś na prowadzenie zajęć 2 razy w miesiącu na 2 godziny. Stawka 50zł. Obowiązków wypisali całą masę, że właściwie można by było nie wychodzić z toru. No i jeszcze kwalifikacje cyt. " mile widziane kwalifikacje..." Ktoś kto to napisał i podpisał powinien dostać dodatek w rublach.
~4X 3-09-2017 17:03
haha Jaro widzialem ta oferte a najbardziej usmialem sie, ze tor wybudowany zostal ze smieci i rozmowy z firma ktora pewnie wywali smieci i wybuduje nowy tor wedlug projektu. Jaro czy slyszales, zeby jakikolwiek tor mial wczesniej projekt pierwsze slysze. Tu trzeba miec prawa i lewa reke do roboty tak jak to kiedys bylo budowali i pracowali wszyscy ktorzy scigali sie na tym torze. Burmistrz pozwolil na demolke dzis kiedy jest o torze glosno musi cos zrobic nie da rady i wypowiada sie jako ekspert tylo pytam od czego bo napewno nie od toru.
~Asd 4-09-2017 0:02
Czy 4Xcross wróci na Słoneczną Polanę? Tak, jeśli tylko zabierzemy głosy w wyborach szczawieńskim mocherom, którzy zostali przekupieni za kwiatki od samego Fedoruka. Panie Fedoruk, wracaj Pan niszczyć Jedlinę. Nie niszcz nam Szczawna!
~Jerzy M. 4-09-2017 19:14
"W Internecie pojawiło się również zdjęcie, na którym zawodnicy startujący we włoskim Val di Sole, gdzie w dniach 25-27 sierpnia odbywały się Mistrzostwa Świata w 4xcross, trzymają baner z napisem "Chcemy powrotu 4X Pro Tour do Szczawna-Zdroju. Mieszkańcy Szczawna-Zdroju wybierzcie kompetentnego burmistrza w 2018 roku". - Ciężko mi się do tego ustosunkować. Nie mam wpływu na to, kto i co wozi po Europie. Uważam jednak, że ktoś się nieelegancko zachował – dodaje Marek Fedoruk." Elegant się znalazł! W "elegancki" sposób wypieprzył ze Szczawna karate, tańce sportwe i four cross! Prawdziwy ELEGANT!!!...
~Lolek 5-09-2017 1:28
No, nie dajmy sie zwariowac jakiejś grpce oszolomow. Ten tor to jakas gruba pomylka. Zniszczono fantastyczne miejsce do rekreacji po to aby raz do roku zrobic tam rowerowy piknik. SMIESZNE.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group