Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Czy Powstanie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świebodzicach?

Piątek, 13 marca 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:17
Autor: opr.red.
Świebodzice: Czy Powstanie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świebodzicach?
Fot. www.swiebodzice.pl
Jest spora szansa, że w Świebodzicach powstanie kolejna organizacja zrzeszająca aktywnych seniorów. Pierwsze spotkanie w tym temacie już się odbyło.

- 3 marca w Miejskim Domu Kultury spotkały się osoby zainteresowane powstaniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świebodzicach. Rozmawialiśmy wstępnie o zakresie działania, zastanawialiśmy się także nad ewentualną lokalizacją - mówi Bogdan Klim, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, który podjął się kierowania pierwszymi działaniami organizacyjnymi.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jako organizacja ma mieć charakter aktywizujący osoby w wieku 50+ poprzez różne formy działania: sport, kulturę, szeroko pojętą rekreację, rozwój interpersonalny. Mówiło się o warsztatach wokalnych, nauce języków obcych czy stworzeniu grupy teatralnej.

Możliwości i pomysłów jest wiele, można je zgłaszać na adres e-mail: bogdanklim@o2.pl. Wszelkie sugestie zostaną przeanalizowane, a projekt Statutu przekazany do zainteresowanych osób w formie elektronicznej. Po konsultacjach planowane jest kolejne spotkanie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group