Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4011
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: „Czytająca szkoła” z Czarnego Boru

Środa, 11 stycznia 2012, 7:14
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:52
Autor: opr. PAW
REGION, Czarny Bór: „Czytająca szkoła” z Czarnego Boru
Fot. UG w Czarnym Borze
Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom jest inicjatorem ogólnopolskiego Programu „Czytające szkoły” skierowanego do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Istotą programu jest codzienne czytanie dzieciom dla przyjemności. Czytanie jest podstawowym narzędziem zdobywania wiedzy. W dobie wszechogarniającej informatyzacji i komputeryzacji czytanie książek schodzi często na dalszy plan. Bez wątpienia jednak, czytanie najmłodszym pobudza ich wyobraźnie i rozwija znajomość języka. W ogólnokrajową akcję na terenie naszej gminy włączyła się Szkoła Podstawowa w Czarnym Borze.

Program realizowany jest w klasach czwartych na lekcjach języka polskiego oraz na zajęciach bibliotecznych. Wolontariuszki z klasy VI b – Monika Florian, Karolina Gazda, Aleksandra Klimczak, Anna Nosal i Marta Mordarska odwiedzają najmłodsze dzieci i czytają im bajki. Opiekunem akcji jest Julita Urbaniak. Dzieci podczas zajęć biorą udział w konkursach i zabawach, w których nagrodami są materiały reklamowe dotyczące akcji, m.in.: zakładki do książek i naklejki. Do tej pory zajęcia odbyły się w trzech grupach przedszkolaków. Program ma na celu także mobilizowanie rodziców do czytania dzieciom w domach.

Źródło: www.czarny-bor.pl

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group