Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4759
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Dawka Energii” dała czadu w Londynie

Wtorek, 5 lipca 2011, 14:33
Aktualizacja: 14:36
Autor: PAW
Wałbrzych: „Dawka Energii” dała czadu w Londynie
Fot. PAW
Wałbrzyski Teatr Tańca „Dawka Energii” wrócił z Londynu, gdzie zaprezentował spektakl „Nogi”.

Teatr Tańca „Dawka Energii” wyjechał do Londynu, by wziąć udział w festiwalu tańca „Keep on moving”.

W Londynie wałbrzyszanie pokazali spektakl zatytułowany „Nogi”, którego premiera odbyła się w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.
– Spektakl opowiada o ludzkich uczuciach: miłości, przyjaźni, ale także problemach i upadkach. Pokazujemy to za pomocą ruchu ciała, które zawsze ma coś do powiedzenia, bez względu na wiek. Spektakl jest metaforą. Każdy może w nim znaleźć swoją historię. Nogi są symbolem cielesności człowieka, stąd tytuł przedstawienia – mówi Magdalena Radłowska, choreograf zespołu.

„Dawka Energii” to grupa ludzi w bardzo różnym wieku, którzy świetnie się rozumieją i uzupełniają.
- „Dawka Energii” jest znana w kraju i poza granicami i z tego powinniśmy jako WOK być dumni, bowiem przecież to u nas ten teatr stawiał pierwsze kroki – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor WOK-u.

Wanda Radłowska, która jest liderką grupy, uważa wyjazd do Londynu za bardzo udany.
- Panuje u nas rodzinna atmosfera i to daje nam komfort pracy – mówi Wanda Radłowska. – W najbliższym czasie chcielibyśmy zorganizować w Wałbrzychu festiwal teatrów tańca i mamy nadzieję, że przyjadą do nas nasi przyjaciele z Londynu.

Jedyny mężczyzna w gronie „Dawki Energii”, a mianowicie Zbigniew Sowiński uważa, że londyńskie teatry tańca znacznie podniosły poziom w porównaniu z ubiegłoroczną wizytą wałbrzyskiego teatru w Anglii.
- My w Londynie czujemy się wspaniale – mówi Sowiński. – Angielscy aktorzy zrobili na mnie duże wrażenie, bowiem w ubiegłym roku wyraźnie ustępowali nam umiejętnościami, tymczasem teraz zrobili duży postęp.

Pobyt w Londynie został utrwalony na filmie i zaprezentowany wałbrzyskim mediom.

Wałbrzyski Teatr Tańca Współczesnego "Dawka Energii" tworzy grupa około 30 osób w bardzo zróżnicowanym wieku. Grupa została założona w 2008 roku przez Wandę Radłowską, która jest nie tylko założycielką, ale również liderką grupy. Za choreografię odpowiada Magdalena Radłowska. Członkowie teatru ćwiczą w WOK-u. "Dawka Energii" prezentowała się m.in. podczas Dni Wałbrzycha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group