Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3266
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Death Metal w WOK–u

Niedziela, 30 stycznia 2011, 17:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 7:23
Autor: Sven
Wałbrzych: Death Metal w WOK–u
Fot. Sławomir Pawlik
Czerń, dym, mroczne teksty i ciężka muzyka zdominowały Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Odbyła się druga edycja Blasphemy Fest.

Miały zagrać cztery zespoły i tyleż zagrało, choć skład zmienił się w połowie. Awizowane: Morior Axis ov Sudetenland i Tenebrosus z różnych przyczyn nie mogły wystąpić. Ich miejsce zajęła Dysthymia i czeski zespół Sekhmet. Ponadto zagrali: Echoes Area i gwiazda wieczoru – Furia.

Pierwsza edycja Blasphemy Fest odbyła się w październiku 2010 roku. Wówczas gwiazdą był Quo Vadis. Zestaw uzupełnili: Resist ze Świdnicy, Veal z Mieroszowa i The Sixpounder z Oleśnicy.
- Na pomysł organizowania koncertów metalowych wpadliśmy latem ubiegłego roku. Pod względem „metalowym” Wałbrzych jest zaniedbany. Postanowiliśmy wypełnić tę niszę. Rozesłaliśmy kilka maili. Odpowiedział Quo Vadis, ustaliliśmy termin, zaprosiliśmy jeszcze trzy inne zespoły. Miejsce udostępnił nam WOK i tak się zaczęło. Teraz jesteśmy na etapie tworzenia stowarzyszenia, którego celem będzie promowanie zespołów grających cięższą muzykę. W Wałbrzychu i okolicy są takie kapele, ale na razie siedzą w garażach. Chcemy pomóc im zaistnieć, może nawet wypromować markę – opowiadali współorganizatorzy koncertu Olek i Krzysiek.

Organizacja nazywa się Wałbrzyskie Stowarzyszenie Miłośników Metalu i niedługo będzie już oficjalnie zarejestrowana. Wydaje się, że w Wałbrzychu jest zapotrzebowanie na ten gatunek muzyki. W WOK-u bawiło się kilkadziesiąt osób.

Życzymy powodzenia.

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group