Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8489
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Debata w teatrze

Piątek, 15 października 2021, 7:31
Aktualizacja: 7:52
Autor: red
Wałbrzych: Debata w teatrze
Fot. Tobiasz Papuczys
W sezonie 2021–21 NIESZCZĘŚLIWY KRAJ – KTÓRY POTRZEBUJE BOHATERÓW zapraszamy na serię debat pod tym samym hasłem.

Zajmiemy się angażującymi tematami społecznymi, a punktem wyjścia zawsze będzie spektakl z naszego repertuaru.
Wierzymy, że dzięki tym rozmowom i dodanym kontekstom spektakle zyskują większą siłę. Chcemy pozostać otwarci na różne opcje i głosy, zaprosić doświadczonych i ciekawych gości, a przede wszystkim dać przestrzeń do rozmowy widzom.
Pierwsza z debat za nami – po spektaklu „CYNKOWI CHŁOPCY” w reż. Jakuba Skrzywanka gościliśmy dra Filipa Bryjkę, wykładowcę Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, który przybliżył nam tematykę wojny w Afganistanie, a następnie chętnie odpowiadał na nurtujące widzów pytania. W obliczu ostatnich wydarzeń pojawiło się w nas wiele wątpliwości, ale w trakcie debaty mogliśmy dojść do wspólnych rozważań i wniosków.

Kolejne debaty przewidziane w tym sezonie zostały opracowane wspólnie z Martą Wosak, aktywistką i liderką wałbrzyskiego Strajku Kobiet. Już 23 października (sobota, godz. 18:00) zapraszamy na spektakl „NIECH PRAWO BĘDZIE Z WAMI albo co warto wiedzieć o konstytucji na wypadek rządów złodziei, furiatów i fundamentalistów” w reż. Anety Groszyńskiej. Jest to burzliwa, wciągająca opowieść o konstytucji, jej historii i znaczeniu, strajkach w jej obronie, ale także o strajkach w ogóle. Po spektaklu odbędzie się debata dotycząca doświadczeń strajku w dużych i małych miastach: czym różni się ich organizacja, kto na nie przychodzi, w jakiej atmosferze przebiegają? Będziemy przede wszystkim poruszać ważne dziś pytanie: czy wciąż warto strajkować?

Uczestniczkami debaty będą: Marta Lempart, jedna z głównych liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Stanisława Kuzio-Podrucka, liderka strajku ze Zgorzelca i Marta Wosak, organizatorka strajków wałbrzyskich. Całość moderować będą Marta Wosak i pedagożka Teatru, Nikola Olszak.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
7
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
11
52%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group