• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 20:44
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4515
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

"Deklaracja dla Seniora" podpisana

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 12 października 2018, 8:23
Aktualizacja: 8:40
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj przed wałbrzyskim magistratem odbyło się uroczyste podpisanie "Deklaracji dla Seniora".

"Deklaracja dla Seniora" to dokument potwierdzający zatwierdzenie i kontynuację przyjętej polityki senioralnej w naszym mieście. Pod deklaracją swoje podpisy złożyli: Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, Henryk Placek - przewodniczący Rady Seniorów, a następnie wałbrzyscy radni, seniorzy i wszyscy chętni, którym nie jest obojętny los seniorów. Dodatkowo przedstawiciele Rady Seniorów złożyli na ręce prezydenta Szełemeja deklarację poparcia w ubieganiu się o reelekcję na stanowisko prezydenta Wałbrzycha.

Deklaracja zakłada wspólne działanie władz miasta i Rady Wałbrzyskich Seniorów w obszarze polityki mieszkaniowej, działalności edukacyjnej skierowanej do seniorów, realizację akcji związanych z profilaktyką i promocją zdrowia, integracją środowiska seniorów, zwiększenie dostępu do miejsc przyjaznych seniorom, takich jak domy pomocy społecznej czy kluby seniora i wprowadzenie ogólnopolskiej karty seniora.

- Jest pewne zakończenie etapu współpracy z Radą Wałbrzyskich Seniorów - ciałem które zostało powołane cztery lata temu po to, żeby mi doradzać jak realizować potrzeby mieszkańców Wałbrzycha w wielu senioralnym. Rada pracowała bardzo regularnie, metodycznie, konsekwentnie. Przychodzi moment pewnego podsumowania, bo przecież powoli kończy się ta kadencja prezydenta i Rady Miasta. Chciałem wszystkim podziękować za mądre uwagi, za mądrą pracę, za podpowiadanie prezydentowi i jego współpracownikom co jest dla wałbrzyszan w wieku senioralnym ważne. Wszystko to co jest ważne dla wałbrzyskich seniorów jest również ważne dla prezydenta. Jest ważne dla całego miasta. Stworzyliśmy nowe placówki, których do tej pory w Wałbrzychu nie było. Dzisiaj jest oczywistością, że Wałbrzych buduje domy dziennego pobytu seniora. Ich nie było kilka lat temu. Nie było klubów seniora. Nie było Domu Seniora na Rusinowej. Nie było bibliotek na Piaskowej Górze, Sobięcinie i Podzamczu, gdzie też zapraszamy seniorów, żeby usiedli, wypili kawę, trochę pobyli. Nie było też mieszkań dla seniorów, które w pewnej puli, we współpracy z Radą Seniorów przeznaczyliśmy. Nic nie kończy się teraz i nic nie zacznie się od nowa. Ktokolwiek będzie pełnił funkcję prezydenta i jakakolwiek nie będzie rada, będzie musiał się zmierzyć z tymi samymi potrzebami - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mieszkaniec 12-10-2018 9:35
Jak wygra zrobi im kolejną umieralnie (DPS). A co z Radą Juniorów też złożyła deklaracje poparcia. Żenada i obłuda. Seniorzy wy nie widzicie w jakim mieście przyjdzie żyć waszym wnukom i prawnukom?
~Wojciech 12-10-2018 22:32
Zwykła ściema wyborcza. Pan Prezydent - lekarz, Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej - lekarz a Seniorzy jak stali tak stoją w kolejkach do lekarza a na badania specjalistyczne czekają latami
~elżbieta 15-10-2018 15:10
Panie Wojciechu ale kolejki do lekarzy i na badania specjalistyczne nie zależą od naszych włodarzy miasta. Z tym to już do ministerstwa zdrowia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group