Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3117
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Delfinek prawie na półmetku

Sobota, 25 maja 2019, 6:35
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Delfinek prawie na półmetku
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Trwa jedna z najważniejszych inwestycji tej kadencji w Szczawnie–Zdroju. To budowa basenu w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

Prace postępują zgodnie z harmonogramem, w czwartek 23 maja rozpoczęło się wylewanie stropów kondygnacji parteru, na którym znajdować się będą szatnie, kasa i niecki basenu i brodzika. To w zasadzie półmetek inwestycji.

Basen jest kolejnym etapem budowy nowoczesnego kompleksu oświatowo-sportowo-rekreacyjnego w gminie, w którego skład wchodzi hala sportowa, boisko, a w przyszłości także nowa szkoła. W roku 2015 oddano do użytku halę sportową, a w 2017 stadion lekkoatletyczny.
Podstawowymi użytkownikami basenu będą przedszkolaki i uczniowie w ramach zajęć szkolnych. Niecka basenowa została zaprojektowana tak, by w jednym czasie mogła z niej korzystać cała klasa, a więc grupa do 30 osób. Po godzinach lekcyjnych, w czasie weekendów, ferii i wakacji pływalnia będzie dostępna także dla wszystkich mieszkańców oraz dla kuracjuszy.

Obiekt posiada 4-torową niecką basenową o szerokości 8,5m, długości 16,67m oraz głębokości wynoszącej od 0,9m do 1,35m.

Szczawieński Delfinek będzie posiadał także brodzik dla dzieci, saunę, jakuzzi oraz niezbędną infrastrukturę sanitarno-szatniową. W planach jest także połączenie pływalni za pomocą łącznika z istniejącą halą sportową i przyszłym budynkiem szkolnym.

Koszt inwestycji to prawie 9 mln zł, zadanie zakończy się w 2020 roku, więc na pluskanie się w basenie musimy jeszcze trochę poczekać.
Inwestycja finansowana jest z budżetu gminy oraz dotacji: z budżetu Województwa Dolnośląskiego, środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz środków budżetu Powiatu Wałbrzyskiego – łącznie 3 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group