Wtorek, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 4059
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Delfinek widoczny

Wtorek, 5 listopada 2019, 6:41
Aktualizacja: Środa, 6 listopada 2019, 8:32
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Delfinek widoczny
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Szczawieński „Delfinek” coraz bardziej przypomina basen. W tym tygodniu zaplanowano montaż stolarki okiennej i drzwiowej, a to oznacza, że wykonawca zamyka stan surowy obiektu.

Jedna z największych inwestycji sportowo-oświatowych w mieście przebiega w czasie, czyli w przyszłym roku będziemy mogli pływać i relaksować się we własnym, miejskim basenie.

Przypomnijmy - zadanie, które rozpoczęło się w 2018 roku, a zakończy w 2020, obejmuje budowę krytej pływalni wraz z niezbędną infrastrukturą przy ul. Słonecznej 1A w ramach Programu "Dolnośląski Delfinek". Inwestycja realizowana jest jako kolejny etap budowy nowoczesnego kompleksu oświatowo-sportowo-rekreacyjnego.

Szczawno wzbogaci się o krytą pływalnię o wym. niecki 16,67 m x 8,5 m i głębokości 0,9 m - 1,35 m z czterema torami pływackimi po 2 m szerokości każdy oraz ze słupkami do skoku startowego. Takie parametry niecki pozwalają na organizację zawodów szkolnych oraz treningów pływackich, jak również na komfortowe pływanie rekreacyjne osób dorosłych, a także na szereg zajęć rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.

Głębokość i profil dna umożliwiają prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci w klasach I-VIII, a także nauczanie takich elementów sportu pływackiego, jak skok startowy czy nawrót. Niecka basenowa jest zwymiarowana tak, aby można było na niej prowadzić zajęcia nauki pływania dla jednej, max. 30-osobowej klasy. Pływalnia będzie wyposażona w urządzenia do masażu, gimnastyki i inne. Obiekt posiadał będzie pomieszczenia szatniowe, natryski, nogomyjki, toalety, pomieszczenie dla ratowników, magazyn sprzętu sportowego itp. Planuje się połączenie pływalni za pomocą łącznika z budynkiem szkolnym i halą sportową, jak również przewiduje się odrębne wejście dla osób z zewnątrz.

Na basen czekają także kuracjusze, gmina podpisała porozumienie z Sanatoriami Dolnośląskimi sp. z o.o., które umożliwi kuracjuszom korzystanie z obiektu.

Wartość:
8.990.990,00 zł
Dofinansowanie:
1,7 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej
1, 25 mln zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego,
100 tys. Zł – budżet Powiatu Wałbrzyskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group