Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 4637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Depercepcje” na zakończenie roku w Starej Kopalni

Piątek, 29 grudnia 2017, 6:30
Aktualizacja: 9:02
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: „Depercepcje” na zakończenie roku w Starej Kopalni
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Sześć różnych przejawów depercepcji można oglądać od wczoraj w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Sześcioro wrocławskich artystów: Marlena Promna, Piotr Saul, Luiza Zimerman, Michał Węgrzyn, Karolina Balcer oraz Katarzyna Tomaszewska zaprezentowało swoje prace na wystawie pt. „Depercepcje”. Na wystawę składają się m.in. obrazy, rysunki oraz obiekty świetlne.
- Bardzo się cieszymy, że możemy tę wystawę zorganizować w Wałbrzychu, w mieście gdzie te tradycje sztuki Wrocławia i Wałbrzycha bardzo się stykają. Pierwsze wystawy wrocławskich artystów odbywały się właśnie tutaj, w ramach wystaw związanych z ziemiami odzyskanymi. Także Wałbrzych jest takim szczególnym łącznikiem – powiedział Andrzej Mazur, kurator wystawy.

Najnowsza wystawa dotyczy prezentacji odmiennych form łączenia, wyrywania z kontekstów widzenia rzeczywistości. Artyści w swoich pracach starali się ubrać to wszystko w nową, stworzoną przez nich formę. Wystawa „Depercepcje” ma na celu pobudzenie odbiorcy do odkrycia w sobie nowych formy percepcji.

Po krótkich przemówieniach odbył się mały happening muzyczny. Na scenie pojawiła się Grupa Krzysztofa Skarbka oraz zespół Deperceptors.

Wystawa organizowana jest wspólnie z Wrocławskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki. Jak wspomniał Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni jest to druga wspólna wystawa z OKiS we Wrocławiu. Wystawę „Depercepcje” można oglądać do 30 stycznia 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group