Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4184
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dialog przedsiębiorców z samorządowcami

Piątek, 28 czerwca 2019, 15:06
Aktualizacja: 15:13
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dialog przedsiębiorców z samorządowcami
Fot. Robert Bajek
W Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu zorganizowano dzisiaj otwarty dialog przedsiębiorców z przedstawicielami samorządu.

W debacie zorganizowanej przez Gminne Centrum Inwestora i Eksportera w Wałbrzychu w ramach Forum Małego Biznesu udział wziął Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha, Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP, oraz przedsiębiorcy z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej. Głównym celem debaty była wymiana doświadczeń i wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju firm z sektora mikro i małych przedsiębiorstw, funkcjonujących na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej.

- Do dzisiejszej debaty zaproszeni zostali mikro i mali przedsiębiorcy z terenu Wałbrzycha oraz okolic. Ta debata jest odpowiedzią na głosy mikro i małych przedsiębiorców, którzy w swojej działalności spotykają różnego rodzaju problemy, które utrudniają im rozwój. Część z tych problemów jest związana ze specyfiką działalności, ale część z działalnością instytucji publicznych. W odpowiedzi na te głosy pan prezydent Roman Szełemej postanowił zorganizować spotkanie, zaprosić przedsiębiorców po to, żeby porozmawiać o tym co ich boli, jakie mają problemy, jakie widzą bariery w rozwoju swojej działalności oraz jakie mają pomysły, aby te bariery usunąć - powiedział Kamil Orpel - Zastępca Kierownika Biura Zarządzania Strategicznego, Nadzoru Właścicielskiego, Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

Otwarcia debaty dokonał Roman Szełemej - Prezydent Wałbrzycha, a posłanka Katarzyna Mrzygłocka zapewniła przedsiębiorców, że będzie się wsłuchiwała w ich głosy i zainteresuje ich opiniami i pomysłami szerokie środowisko parlamentarzystów. Następnie prezentację "Wsparcie dla przedsiębiorców ze strony Gminy Wałbrzych" przedstawił Kamil Orpel, reprezentujący wałbrzyski magistrat. Po prezentacji odbył się panel dyskusyjny, podczas którego przedsiębiorcy mówili o problemach, z którymi się spotykają prowadząc działalność gospodarczą.

Debata była otwarta, każdy przedsiębiorca mógł się zapisać do udziału w debacie. Była to pierwsza tego typu debata. Wcześniej Gminne Centrum Inwestora i Eksportera w Wałbrzychu organizowało już spotkania dla przedsiębiorców, ale były to raczej spotkania tematyczne, służące przekazaniu informacji. W debacie natomiast głównie chodziło o głos przedsiębiorców. Efektem debaty ma być jak najszybsze usunięcie barier, które blokują rozwój mikro i małych przedsiębiorców, w miarę możliwości z wykorzystaniem ich własnych pomysłów i propozycji.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
5
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group