Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 1809
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dlaczego pozycjonowanie nie jest jednorazowym wydatkiem? Strategie i alternatywy

Wiadomości: Kraj
Środa, 27 lutego 2019, 8:33
Autor: red
Fot. użyczone
Jak większość z przedsiębiorców zaczynających działalność na niwie World Wide Web z pewnością i Wy uważacie, że po jednokrotnym osiągnięciu wymarzonej pozycji w wynikach Google usługa najzwyczajniej dobiega końca. Niestety, nic bardziej mylnego. Lokata w rankingu stron na branżowe zapytania nigdy nie pozostaje dana raz na zawsze i bez ponawiania zabiegów oraz systematyczności niechybnie przestaniemy cieszyć się popularnością już w kilka miesięcy. Poniżej, korzystając z wiedzy ekspertów, pomożemy wam zrozumieć realia promocji w wyszukiwarce.

Moc SEO, czyli pierwszy krok w przestrzeń sieci

To że Google stanowi od niemal trzech dekad ścisłe centrum znanego nam internetu nie jest żadną tajemnicą. Każda nowa strona i sklep online zanim dotrą do adresatów i potencjalnych klientów, muszą najpierw obłaskawić algorytmy wyszukiwarki. Pierwszym krokiem w złożonej strategii zawsze jest poprawne zajęcie się naszą witryną, na każdym możliwym froncie. Search Engine Optimization a więc słynne SEO polega niezmiennie na takim przeobrażeniu strony, aby zadowalała zarówno indeksującego zawartość Googlebota oraz użytkownika z krwi i kości od serwisu oczekującego wygody użytkowania i zadowalającej strony estetycznej. Nie trudno domyślić się więc, iż takie podejście zorientowane na doświadczenie internauty (UX), opłaci nam się, gdy surfujący na dłużej zostaną w naszych cyfrowych progach (dwell time) oraz zdecydują się na przeklikanie naszego adresu WWW (CTR) – oba wskaźniki wpływają na ranking Google. Wracając jednak do robotów regularnie odwiedzających strony, w ich przypadku liczyć się będzie techniczne SEO polegające na przyspieszaniu działania strony przy jednoczesnym poprawianiu jej struktury HTML i skryptów, które w pierwszej kolejności będą sprawdzane na sprzętach mobilnych .

W walce o pozycje - tylko regularne działania

Pozycjonowanie stron to jednak akcje podejmowane dopiero po uprzednim zadbaniu o ich kształt. W jego poczet wchodzi regularne wytwarzanie oryginalnych i nastawionych na konkretne problemy treści, pozyskiwanie linków z wartościowych zakątków sieci oraz pomysłowej i wyróżniającej się obecności w kanałach społecznościowych. Jak widzimy, są to prace, którym nie możemy po prostu przerwać po osiągnięciu TOP 10. Nasi fani i internauci oczekujący fachowej wiedzy szybko zapomną bowiem o naszej ekspertyzie i doświadczeniu, jeżeli nie zdecydujemy się na chwalenie się sukcesami oraz wypracowanymi metodami na popularność. Nie mówiąc już o tym, że wciąż publikująca konkurencja szybko prześcignie nas w agregowaniu treści i odróżnianiu się w bitwie o klienta. Podobnie sprawa ma się oczywiście również z takimi komponentami SEM jak kampanie Google Ads – tu również będziemy zyskiwać ruch i podnosić sprzedaż jedynie wtedy, gdy ustalony wcześniej budżet nie zostanie wyczerpany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ola 27-02-2019 19:41
Pozycjonowanie jest niedopuszczalne przez google. Można dostać bana i strony wogóle nie będzie w wyszukiwarce. Linki pozycjonujące takie jak ten znajdujący się w artykule również są zabronione i karane są filtrami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group