Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3514
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Długa lista nieobecnych na rozprawie dotyczącej korupcji wyborczej

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 22 lipca 2012, 16:04
Aktualizacja: 16:05
Autor: red
Fot. PAW
Zaledwie kilkanaście minut trwała rozprawa dotycząca korupcji wyborczej, do jakiej miało dojść w Wałbrzychu w 2010 roku w czasie wyborów do Rady Miasta Wałbrzycha.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, zdaniem prokuratury, zamieszanym w proceder kupowania głosów podczas wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Prokuratura w trakcie śledztwa ustaliła, że oskarżeni wręczali wyborcom pieniądze i alkohol po to, by zdobyć głosy dla swoich kandydatów na prezydenta miasta oraz na radnych. Prokuratura oskarżyła: Stefanosa E., Marcina K., Agnieszkę L., Mirosława P., Stefana W. oraz Roberta S.

Pierwsza rozprawa, która odbyła się przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu, trwała jednak tylko kilkanaście minut, bowiem aż czworo z sześciorga oskarżonych nie pojawiło się w sądzie. Zjawili się tylko Stefanos E. oraz Mirosław P. Z pozostałych oskarżonych jedynie Robert S. przysłał do sądu pismo, w którym wskazuje, że przebywa poza granicami naszego kraju w celach zarobkowych. Agnieszka L. Stefan W. i Marcin K. nie przyszli na rozprawę i nawet nie wytłumaczyli swojej nieobecności. W takiej sytuacji rozprawa nie mogła się zacząć. Sąd postanowił zatrzymać całą trójkę oskarżonych i doprowadzić do sądu na kolejną rozprawę, której termin wyznaczono na 1 października. Nie będzie to jednak zadanie łatwe, bo z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że część z nieobecnych oskarżonych przebywa poza Polską.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group