• Czwartek, 19 września 2019
  • Godz. 1:51
  • Imieniny: Konstancji, Januarego, Teodora
  • Czytających: 3089
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Długoletni sołtysi to tradycja w Gminie Walim

Wiadomości: REGION, Walim
Czwartek, 30 stycznia 2014, 11:58
Autor: opr.red.
W grudniu 2013 roku w gminie Walim obchodzono wspólnie 30–lecie sołtysowania Anny Madej z Olszyńca. W styczniu gmina ma okazję do ponownego świętowania – sołtys wsi Niedźwiedzica – Mieczysław Sidor – sołtysem wsi Niedźwiedzica jest od 15 lat.

Pierwszy raz na sołtysa wybrany został 27 stycznia 1999 roku. W lutym 2011 roku wybrany został na czwartą kadencję, uzyskując 98% poparcia zebrania wiejskiego w wyborach. Jest inicjatorem i czynnym uczestnikiem wielu prac służących zaspokajaniu podstawowych potrzeb mieszkańców wsi, takich jak: remont świetlicy wiejskiej, naprawa dróg gminnych, budowa parkingu w centrum wsi, budowa placu zabaw w ramach funduszu sołeckiego, realizacja ogrodzenia małego boiska – w tym również osobiste zaangażowanie w montaż piłkochwytów, inicjatywa i prace fizyczne przy odwodnieniu świetlicy. Współpracował i nadal czynnie współpracuje z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w zakresie pomocy rolnikom w sprawie wnioskowania o dopłaty bezpośrednie oraz we wszystkich kwestiach związanych z działalnością rolniczą. Uczestniczy i zachęca do szkoleń prowadzonych przez specjalistów w zakresie rolnictwa. Motywuje mieszkańców do uczestnictwa w imprezach integrujących i promujących wieś, w tym „Wiejskich Zamieszkach Sprawnościowych”. Inicjował i angażował się w remont zabytkowego Kościoła w Niedźwiedzicy pw. Św. Mikołaja. Zachęca mieszkańców do utrzymywania czystości na cmentarzu parafialnym i osobiście organizuje prace porządkowe na tym terenie. Motywuje mieszkańców do realizowania ustaw, a w szczególności ustawy o porządku i czystości w gminach. Bardzo czynnie zaangażował się w program dofinansowania przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej budowy przydomowych oczyszczalni ścieków oraz podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~rś 30-01-2014 12:20
Wiadomo strażak!
~A.Ignaszek 30-01-2014 17:10
mieli długoletniego dobrego sołtysa w Rzeczce tylko, ze nie po drodze mu buło z wójtem Hausmanem. Chciał dobrze dla rzeczki i starał siś jak mógł i może nawet za dużo bo go wójt wykosił, jak wszystkich z opozycji...taka to jest demokracja w Walimiu
~ktoś 30-01-2014 19:50
każdy kto chce dobrze w gminie Walim a nie jest tzw. człowiekiem wójta zostaje niestety "cytuję: wykoszony"w tej gminie niestety nie ma demokracji, każdy kto chce zrobić coś dla mieszkańców czy promocji zostaje od razu szykanowany....powodzenia Panie wójcie w nadchodzących wyborach...hahaha. Mam nadzieję, że wyborcy w końcu zastanowią się na kogo głosują.....
~ 1-02-2014 14:52
Może już podziękować serdecznie pani sołtys z Walimia! Kobitka zmęczona i nie zawsze kontaktuje, potrzebujemy osoby energicznej z pomysłami, skutecznej!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group