Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4531
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Dobry rok Jedliny Zdroju

Czwartek, 31 grudnia 2009, 11:05
Aktualizacja: 11:07
Autor: szela
REGION, Jedlina-Zdrój: Dobry rok Jedliny Zdroju
Fot. szela
Budżet dwa razy większy niż kilka lat temu i ambitne zadania inwestycyjne. To plany Jedliny Zdroju na 2010 rok. Ponad 30 procent rocznych zasobów gminnej kasy zostanie przeznaczone na budowę dróg i nowych atrakcji turystycznych.
– Nie możemy zmarnować szansy, jaką dają nam w tym momencie fundusze unijne – mówi burmistrz Leszek Orpel.

Te słowa padły na spotkaniu w Centrum Kultury, podsumowującym mijający rok. Była to okazja, aby nagrodzić właścicieli posesji, najpiękniej zdobiących uzdrowisko świątecznym oświetleniem. Doceniono osoby, które tradycję dekorowania swoich domów w okresie świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły już wiele lat temu, budząc sensację i powodując prawdziwe pielgrzymki, które przychodziły i przyjeżdżały podziwiać błyszczące girlandy świateł, barwne choinki, mikołaje i renifery zaprzężone do sań. W tym gronie znaleźli się państwo Gajeccy, Gwóźdź, Molscy i Zabroni.
Wybrano też trzy najpiękniej udekorowane domy w tym roku. Nagrody przypadły państwu Sawickim, Jakackim i Sobańskim.

Specjalne słowa uznania i czek na 2 tysiące zł przypadły wspólnocie mieszkaniowej, która z największą starannością wyremontowała kamienice w centrum miasta. Władze miasta nie zapomniały o działaczach sportowych, organizatorach imprez dla dzieci i młodzieży, nauczycielach, radnych i stróżach prawa. Każdy z wyróżnionych otrzymał upominki, w tym jedliński kalendarz na 2010 rok.

- Dziękujemy wszystkim tym, których praca przyczynia się do budowania dobrego wizerunku Jedliny Zdroju, a także realizacji naszej wizji, jaką jest Jedlina uzdrowiskowa, rekreacyjna, przyjazna i estetyczna – mówił na spotkaniu burmistrz.

Tym planom ma sprzyjać uchwalony na sesji Rady Miejskiej 17-milionowy budżet, o 9 milionów większy od tego z 2002 roku.
- To jest nasze pięć minut, za kilka lat może nie być takiej szansy na zdobycie środków zewnętrznych, jaką mamy teraz. Dlatego uznaliśmy, że warto się zadłużyć, a pieniądze przeznaczyć na inwestycje, co z kolei oznacza utworzenie trwałych miejsc pracy – wyjaśniają burmistrz Leszek Orpel i przewodniczący Rady Miejskiej, Romuald Wysocki.

W 2010 roku kontynuowana będzie odbudowa dróg, prowadzących do atrakcji turystycznych oraz modernizacja szlaku uzdrowiskowego. Powstanie hala spacerowa, ogrody jordanowskie dla dzieci i inne rekreacyjne obiekty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group