Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1838
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobrze znają swoje prawa

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 listopada 2009, 20:48
Aktualizacja: 21:00
Autor: red.
Fot. mobi
Happening to dopiero początek. PSP nr 28 przystąpiła do programu UNICEF–u propagującego prawa człowieka.

Przed magistratem i w Rynku można było zobaczyć dziś uczniów z błękitnymi balonami i transparentami, na których wypisano prawa dziecka. W ten sposób najmłodsi przypominali dorosłym o swoich racjach.

- Rozpoczynamy cały cykl działań związanych z poznawaniem praw dziecka. Prowadzimy na ten temat lekcje wychowawcze, uczniowie tworzą plakaty, a w planach mamy także nagrywanie filmów. Dziś chcemy zwrócić uwagę mieszkańców Wałbrzycha na to, że już 20 lat istnieje Konwencja Praw Dziecka – tak cel inicjatywy wyjaśnia Urszula Karnasiewicz, dyrektor PSP nr 28 w Wałbrzychu.

Sprawdziliśmy i faktycznie uczniowie niemal jednym tchem wymieniają swoje prawa. – Mam prawo do życia, do nauki, do poszanowania godności, do życia bez przemocy i własnych sekretów – wylicza Patryk Bugajski z klasy 4a.

Uczniowie spod szkoły udali się przed magistrat, gdzie nauczyciel Janusz Radziszewski odczytał historię Konwencji Prawa Dziecka, a dzieci spotkały się z prezydentem Piotrem Kruczkowskim. Marsz zakończono w Rynku - tam ,,uwolniono” balony. Do każdego z nich przyczepiono wcześniej karteczkę z jednym z praw. Balony poszybowały wysoko. Prosto do nieba.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group