Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3742
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dołączyli do Szlachetnej Paczki

Poniedziałek, 13 grudnia 2021, 11:33
Aktualizacja: 14:14
Autor: red
Wałbrzych: Dołączyli do Szlachetnej Paczki
Fot. użyczone
Warto pomagać ! Wiedzą to już także w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Społeczność tej szkoły dołączyła do Szlachetnej Paczki.

Uczniowie z rodzicami, nauczyciele, pracownicy szkoły, łącznie 75 osób zebrało kwotę 3340 zł, za którą zakupiono pralkę automatyczną, szafę, 16 worków węgla, słuchawki, buty, produkty spożywcze trwałe oraz chemię. Do tego pościel podarowała jedna z nauczycielek, a prześcieradło uczeń. Tak skompletowana paczka została dostarczona 11 grudnia podczas Weekendu Cudów. Ten łańcuch życzliwych i pomocnych ludzi uzupełnił rodzic jednej z uczennic, dzięki uprzejmości którego można było przewieźć busem przygotowane prezenty.

Radość z dostarczonej paczki była po obu stronach, darczyńców i obdarowanych. Wolontariat szkolny raz jeszcze zareagował na rzecz potrzebujących. Uczniowie i cała społeczność „Piętnastki” znają już uczucie radości z obdarowywania innych oraz zaangażowania i współpracy w działaniu. Szkoła bardzo dziękuje Wszystkim, którzy włączyli się do wspólnego pomagania.
Przypomnijmy, akcja funkcjonuje od 2001 roku. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat, w skali ogólnopolskiej, Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili ponad 160 tys. Rodzin. Jej cechą jest dostarczenie pomocy materialnej, która staje się dla potrzebujących impulsem do zmian w ich życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group