Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3426
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Dolnośląska Liga Talentów w głuszyckim CK–MBP

Niedziela, 26 maja 2013, 9:36
Aktualizacja: Czwartek, 30 maja 2013, 9:06
Autor: organizatorzy/Robert Bajek
Głuszyca: Dolnośląska Liga Talentów w głuszyckim CK–MBP
Fot. użyczone
25 maja w głuszyckim Centrum Kultury–MBP odbył się półfinał Dolnośląskiej Ligi Talentów.

Wysoki poziom artystyczny, sala wypełniona po brzegi i Stanisław Szelc w jury Dolnośląskiej Ligi Talentów – tak przebiegały półfinały w sobotnie przedpołudnie w głuszyckim Centrum Kultury. Do walki o trzy miejsca w ścisłym finale, jaki odbędzie się w Teatrze Polskim we Wrocławiu, stanęło 19 uczestników.

Dolnośląska Liga Talentów to przegląd amatorskiej twórczości artystycznej solistów i zespołów z terenu Dolnego Śląska. Organizatorem imprezy jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, a współorganizatorami: Centrum Kultury–MBP w Głuszycy, Starostwo Powiatowe w Głogowie, Starostwo Powiatowe w Bolesławcu oraz Burmistrz Miasta Strzelina. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń.

Przesłuchania do głuszyckich eliminacji odbyły się 11 maja w Kamiennej Górze. Jury z ponad 30 artystów do półfinału wybrało siedem talentów tanecznych: Dawida Rudzkiego i Natalię Rudzką, Bartosza Rudyj i Olę Zając, Paulinę Bryjka i Darię Życzkowską, Pawła Smoleń i Kingę Kurowską, Mateusza Konopackiego, dwie formacje: LegGo! oraz CHILLInki, dziesięciu wokalistów: Emilię Hamerlik, Karolinę Ryter, Maję Nowicką, Justynę Pielę, Andżelo Ciurejo, Pawła Nowaka, Weronikę Koper, Annę Rudewicz, Jacka Świderskiego, Wojciecha Kiełbasę oraz cztery zespoły muzyczne: PrzepraSzam, The Green Irish Team, Kraken i Rodzinną Kapelę Góralską ,,Janicki”.

W głuszyckim półfinale uczestnicy walczyli o trzy miejsca w wielkim finale, który odbędzie się w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pula nagród w finale to 15 000 złotych: I miejsce - 7 000 złotych, II miejsce – 5 000 złotych, III miejsce – 3 000 złotych.

Poziom eliminacji był bardzo wysoki, o czym świadczyły opinie i punktacja jury w składzie: Stanisław Szelc, Waldemar Gromolak i Izabela Możdżeń.

Ostatecznie po długich i burzliwych naradach, do finału awansowała wokalistka Maja Nowicka, która wykonała przebój Anny German ,,Tańczące Eurydyki”. Ponadto do finału do Teatru Polskiego we Wrocławiu zakwalifikowali się: formacja taneczna LegGo! oraz gitarzysta Wojtek Kiełbasa.

Dla pozostałych uczestników to jednak jeszcze nie koniec marzeń o wielkim finale, bowiem jury ma do dyspozycji jeszcze dwie dzikie karty, które rozda po zakończeniu wszystkich eliminacji. Dodatkowo jedną dziką kartę przyznają internauci w specjalnym internetowym głosowaniu poprzez oficjalne konto Dolnośląskiej Ligi Talentów na Facebook.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group