Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 4494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Dolnośląskie w górę!” dzięki funduszom unijnym

Sobota, 8 listopada 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:54
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: „Dolnośląskie w górę!” dzięki funduszom unijnym
Fot. Katarzyna Szwarc
Od piątku 9 listopada do niedzieli 11 listopada na Placu Magistrackim istnieje możliwość obejrzenia wystawy „Dolnośląskie w górę!”. Mieszkańcy miasta mają okazję zobaczyć ile rzeczy w regionie w latach 2007–2013 uległo modernizacji, a to wszystko dzięki środkom z funduszy unijnych.

Plenerowa ekspozycja fotograficzna prezentuje wybrane projekty, które zrealizowane zostały dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Wystawa miała swoją premierę 26 września w Trzebnicy, po czym ruszyła w trasę po województwie dolnośląskim – Wałbrzych był jej kolejnym przystankiem. Autorem wszystkich zdjęć jest wrocławski fotograf - Wiesław Jurewicz. Celem projektu jest uświadomienie mieszkańcom regionu jak wiele dokoła nas zmienia się właśnie dzięki funduszom unijnym.

Wystawa ukazuje 28 inwestycji wybranych spośród ponad 2100, które zostały zrealizowane przy pomocy pieniędzy z Unii Europejskiej. Wśród projektów przedstawionych na fotografiach, znalazło się m.in. Centrum Kongresowo-Kulturalne Zamek Książ, Centrum Pulmonologiczne dla Górników w Specjalistycznym Szpitalu w Wałbrzychu, podziemna trasa turystyczna w Kamiennej Górze, wieża ratuszowa w Świdnicy, nowe wozy i sprzęt dla strażaków, czy przebudowa starej żyrafiarni we wrocławskim ZOO.

Łącznie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 wykorzystano ponad 9 milionów złotych, w skład których wchodziły środki unijne oraz wkład własny beneficjentów. Ponadto wystawie towarzyszą Mobilne Punkty Informacyjno-Kontaktowe, w których można dowiedzieć się szczegółów dotyczących funduszy z Unii Europejskiej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group