Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2433
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dolny Śląsk to region dwóch prędkości rozwoju

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 14:17
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2017, 9:58
Autor: PAW
Wałbrzych: Dolny Śląsk to region dwóch prędkości rozwoju
Fot. red
– Dolny Śląsk jako województwo niedługo przekroczy pewien poziom zamożności i ubieganie się o środki unijne będzie dużo trudniejsze – mówi prezydent Roman Szełemej. – To niesprawiedliwe, bo południe naszego województwa, a więc Wałbrzych, Jelenia Góra, Kłodzko, Nowa Ruda, Ząbkowice Śląskie to znacznie niższe zarobki, niższy standard życia niż we Wrocławiu czy zagłębiu miedziowym.

Prezydent wspomniał o niedawnym spotkaniu, jakie miało miejsce w Gniewkowie, w którym wzięli udział samorządowcy z naszego regionu. Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie podkreślali, że południe Dolnego Śląska jest zaniedbywane i wiele mu brakuje do standardów panujących choćby we Wrocławiu.
- U nas poziom życia, czy wysokość zarobków są na nieporównywalnie na niższym poziomie niż we Wrocławiu czy zagłębiu miedziowym - mówi Szełemej. - Jedynie zmiana budżetu województwa oraz program rządowy mogą ten trend odwrócić i dać szansę naszym miastom.

Zdaniem prezydenta, jeśli sytuacja w najbliższych 3-5 latach się nie poprawi, to pozostaniemy daleko w tyle za Wrocławiem.
- Ruch migracyjny z południa Dolnego Śląska na północ jest ogromny. Za kilka lat może być już za późno na wyrównywanie szans do rozwoju. Trzeba o tym mówić i podejmować działania, by tę sytuację zmienić, bo województwo dolnośląskie rozwija się nierównomiernie.

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group