Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 2884
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dopalaczom mówią STOP!!!

Piątek, 1 października 2010, 20:04
Aktualizacja: 20:04
Autor: red
Wałbrzych: Dopalaczom mówią STOP!!!
Piotr Kruczkowski wypowiada wojnę sklepom handlującym dopalaczami
Fot. red
Prawdopodobnie na najbliższej sesji Rady Miasta, radni podejmą uchwałę dotycząca zakazu wytwarzania i sprzedawania dopalaczy.

Problem dopalaczy nabrzmiewa w naszym kraju z miesiąca na miesiąc. Coraz więcej punktów oferujących takie właśnie środki odurzające znajduje się też w Wałbrzychu. Są sklepy z dopalaczami przy ulicy Lewartowskiego czy 11 listopada. Lada moment ma zostać uruchomiony sklep na Placu Tuwima. Sprzedawcy zdają sobie sprawę, że młodzież podatna na pokusy, niejednokrotnie sięgnie po dopalacze choćby z ciekawości.

Jak informuje Andrzej Rąkowski z Urzędu Miasta w Wałbrzychu, pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie wprowadzona uchwała o zakazie wytwarzania i wprowadzania do obrotu dopalaczy, które zostały zdefiniowane jako substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego działające na ośrodkowy układ nerwowy zbliżony do substancji psychotropowych i odurzających oraz środków zastępczych nie będących żywnością.

Należy pamiętać, że sprzedaż dopalaczy do tej pory nie wymaga wydania zgody przez samorząd i jest zalegalizowana. Nadzór nad sprzedającymi dopalacze powinny sprawować takie instytucje jak PIP, Urząd Skarbowy czy Inspekcja Sanitarna, ale dotychczas ich działania nie zawsze były skuteczne.

- Prezydent Piotr Kruczkowski wystąpił do tych instytucji z prośbą o kontrole w zakresie ich kompetencji. Ponadto straż miejska będzie legitymować młodzież korzystającą ze sklepów z dopalaczami. O spostrzeżeniach wynikających z akcji zostaną poinformowane placówki szkolne – informuje Andrzej Rakowski. - Prezydent Piotr Kruczkowski ma przekonanie, że uchwała wejdzie do obrotu prawnego, a tym samym sklepy z dopalaczami znikną z Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group