Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3610
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Doprowadził do pożaru

Czwartek, 7 stycznia 2021, 8:23
Aktualizacja: 12:25
Autor: red
Wałbrzych: Doprowadził do pożaru
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali 65–letniego wałbrzyszanina, który poprzez niewłaściwe obchodzenie się z ogniem doprowadził do pożaru swojego mieszkania, narażając tym samym lokatorów jednego z budynków w centrum miasta na utratę życia lub zdrowia.

Przez nieodpowiedzialne zachowanie 65-letniego mężczyzny, który doprowadził do pożaru swojego mieszkania, w miniony poniedziałek wieczorem mogli zginąć lokatorzy jednego z budynków przy ul. Skrzetuskiego w Wałbrzychu. Do zdarzenia doszło około godziny 19:00. Wtedy to wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednego z mieszkań kłębów dymu. Na miejscu strażacy bardzo szybko przeprowadzili działania gaśnicze. Sam sprawca zdarzenia w związku z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla został przewieziony do szpitala celem wykonania badań. Na szczęście innych 13 ewakuowanych lokatorów budynku nie doznało obrażeń.

W toku wykonanych dalszych czynności wałbrzyscy policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło kiedy mężczyzna rozpalał w piecu. Poprzez nieostrożne obchodzenie się z ogniem, płomieniami zajęło się całe mieszkanie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 65-latek był trzeźwy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do 65-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
40%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group