Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3304
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Dotacja dla ZPL–u

Piątek, 23 sierpnia 2019, 14:58
Aktualizacja: Sobota, 24 sierpnia 2019, 8:18
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Dotacja dla ZPL–u
Fot. DUW
Umowa na dofinansowanie Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie Zdroju została podpisana w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak podpisał z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim umowę na udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie zadania „Odbudowa obiektu Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie Zdroju”.

W uroczystości uczestniczył Minister Michał Dworczyk. Pieniądze w kwocie 1,8 mln zł z rezerwy celowej zostaną przeznaczone na odbudowę budynku uzdrowiska. Zabytkowy obiekt w Szczawnie Zdroju uległ zniszczeniu podczas pożaru, do którego doszło w 2018 roku.

Na mocy podpisanej w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim umowy 1,8 miliona złotych pochodzących z rezerwy ogólnej trafi do samorządu województwa dolnośląskiego i pomoże odbudować zabytkowy obiekt, który spłonął w ubiegłym roku.
- Współpraca przy odbudowie uzdrowiska w Szczawnie Zdroju jest kolejnym dowodem dobrze funkcjonujących porozumień koalicyjnych na Dolnym Śląsku – mówił podczas spotkania minister Michał Dworczyk.

Samorząd województwa również silnie wspiera akcję ratowania uzdrowiska. Od momentu pożaru do dziś przekazał w sumie ponad 5 milionów złotych na ten cel.
- Chcąc pomóc w odbudowie dwukrotnie dokapitalizowaliśmy naszą spółkę. Mam świadomość, że przed nami długa droga, jednak każdy krok przybliża nas do celu. Uzdrowiska są jednym z najważniejszych zasobów naszego regionu i dołożymy starań aby jak najszybciej odzyskały dawny blask – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group