Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4424
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwa interesujące koncerty czekają na bywalców klubu A'Propos

Piątek, 3 marca 2017, 10:06
Autor: red
Wałbrzych: Dwa interesujące koncerty czekają na bywalców klubu A'Propos
Fot. organizatorzy
„Czarno–białe ślady“ – to koncert adresowany do fanów Republiki oraz Depresjonistów.

3 marca 2017 godz. 20:00 - „Czarno-białe ślady” - KRZYWAŃSKI / BOŃCZYK Republika / Depresjoniści.

Zagrają go dwaj liderzy formacji rockowej Bończyk/Krzywański. W programie koncertu między innymi: „Biała flaga“, „Sexy doll“, „Śmierć w bikini“, „Obcy astronom“, „Nie pytaj o Polskę“, „Nieustanne tango“, „Odchodząc“ „Koniec czasów“ oraz songi Depresjonistów w aranżacjach ex-gitarzysty Republiki.

Do pierwszego spotkania Jacka Bończyka i Zbyszka Krzywańskiego doszło w marcu 2002 roku we Wrocławiu, kiedy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej po raz ostatni zagrała Republika w spektaklu „Kombinat”. Po dwóch latach wspólnych poszukiwań duet autorski Bończyk/Krzywański nagrał płytę „Depresjoniści” (Pomaton EMI 2005), która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność.

Następne lata upłynęły B/K na działaniach teatralnych, a ich rezultatem są „Terapia Jonasza”, spektakl lekko psycho-muzyczny (Teatr Rozrywki w Chorzowie 2007), oraz płyta z piosenkami pod tym samym tytułem (Luna 2009). Dalsze owoce pracy spółki autorsko-realizatorskiej to spektakle: „Obywatel. Historia z piosenkami Republiki” (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2008), „Kot w butach” – bajka z piosenkami (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2009, a także Teatr Syrena w Warszawie 2010) oraz musical „Zorro“ (prapremiera polska - Teatr Muzyczny w Łodzi 2012).

W ramach pracy nad wszystkimi projektami ustalał się ostateczny skład zespołu Bończyk/Krzywański, który wziął udział w nagraniach i działaniach koncepcyjnych wydawnictwa „Ideologia snu” (Agora 2010). Płyta zyskała świetne recenzje, a zespół zagrał koncert w studio radiowej Trójki, który został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Następnym krokiem był występ na otwarcie Amfiteatru w Opolu (koncert Kowalska/Ciechowski i goście) oraz koncert „Projekt Republika“ w ramach „Przystanku Woodstock“. Zapis tego niezwykłego koncertu dla 700 tysięcznej widowni został wydany na dvd.

Bilety: 45 zł przedsprzedaż, 55 w dniu koncertu

5 marca 2017 godz. 19:00 - Międzynarodowy projekt - EAST DRIVE feat. Bodek Janke /koncert/.

5 marca zapraszamy na koncert międzynarodowego tria EAST DRIVE, którego liderem jest urodzony w Warszawie a mieszkający obecnie w Niemczech niezwykły perkusista i perkusjonista Bodek Janke.
Obok niego wystąpią: Philipp Bardenberg - bass i Vitaly Zolotov – guitar.

Artykuł o Bodku Janke:
http://www.dw.com/pl/bodek-janke-%C5%BCycie-w-rytmie-%C5%9Bwiata/a-19141508

Rozmowa z Bodkiem Janke:
http://porozmawiajmy.tv/wszechmuzyk-bodek-janke/

Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group