Czytających: 5276

Kraj: Dwa występy Bartkowiaka

Czwartek, 18 czerwca 2015, 11:54
Michał Bartkowiak, wychowanek wałbrzyskiego Górnika, powoli wraca do formy po ciężkiej kontuzji.

Bartkowiak pod koniec sezonu zaczął regularnie grać w III-ligowych rezerwach Śląska Wrocław i pojawiać się w meczach ekstraklasy klubu z Wrocławia. Jego zwyżkująca forma została dostrzeżona również przez trenera Rafała Janasa, który powołał Bartkowiaka do reprezentacji Polski U18 na dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Gruzji.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Tbilisi, nasi chłopcy pokonali rywala 2-0 po golach Karola Świderskiego. Michał Bartkowiak w tym meczu grał w podstawowym składzie i został zmieniony w 71. minucie przez Mikołaja Koftasa. W spotkaniu rewanżowym, które również odbyło się w Tbilisi, już zdecydowanie lepsi okazali się Gruzini, którzy wygrali wysoko 5-2. Co ciekawe, oba gole dla biało-czerwonych ponownie zdobył niezawodny Świderski. Bartkowiak znów wyszedł w podstawowej jedenastce i ponownie opuścił plac gry. W 66. minucie meczu zmienił go Koftas.