Poniedziałek, 22 czerwca
reklamy

Dwanaście budynków zostanie poddanych termomodernizacji

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Gmina Boguszów–Gorce oraz wspólnoty mieszkaniowe pozyskały 2,5 miliona złotych dofinansowania na przeprowadzenie termodernizacji w budynkach znajdujących się przy ulicy Szkolnej i Żeromskiego.

Termomodernizacja budynków przy ulicy Żeromskiego 37, 38, 39 i 40 obejmować będzie m.in. remont i docieplenie dachu i elewacji, przebudowę systemu wentylacji i remont klatki schodowej. Zakończenie prac na Żeromskiego 37 i 38 jest planowane na listopad tego roku, natomiast na Żeromskiego 39 i 40 na listopad 2018.

Tymczasem przy ul. Szkolnej 10, 12, 14, 16, 18, 19, 24 i 28 chodzi głównie o zwiększenie efektywności energetycznej budynków poprzez modernizację systemów grzewczych na bardziej oszczędne i przyjazne dla środowiska. W ramach dofinansowania zaplanowano m.in. remont elewacji i dachu wraz z dociepleniem. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 4 mln złotych, natomiast wartość dofinansowania wynosi 2 mln złotych dla wszystkich budynków. Prace na ulicy Szkolnej zakończą się pod koniec 2018 roku.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka