Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2289
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwie bramki i puchar prezesa

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 20 października 2015, 13:07
Autor: PAW
Już po raz drugi drużyny piłkarskie z firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, stoczą bój o puchar prezesa WSSE INVEST–PARK i wyjazd rekreacyjny do Pobierowa.

Turniej Halowy Piłki Nożnej zostanie rozegrany 24 i 25 października. Pierwsze rozgrywki w zeszłym roku zostały zorganizowane z inicjatywy przedsiębiorców.
– Firmy sygnalizowały, że chętnie wezmą udział w imprezie sportowej, żeby się spotkać, powalczyć, pobyć ze sobą. Chętnie zgodziliśmy się z tą inicjatywą, bo sport od dawny był w strefie obecny – mówi prezes INVEST-PARKU, Barbara Kaśnikowska.

Jak podkreśla wiceprezes INVEST-PARKU, Tomasz Jakacki, ta idea będzie kontynuowana w tym roku.
– Chcemy nawet rozszerzyć formułę spotkania. W tym roku będzie więcej drużyn piłkarskich, a oprócz tego zamierzamy zorganizować dwubój dla managerów, którzy będą rywalizować w tenisie stołowym i squashu. Ponadto przygotowujemy wiele atrakcji dla dzieci oraz zwiedzanie zamku Książ i Starej Kopalni – mówi Tomasz Jakacki.

Na parkiet wybiegnie 16 drużyn (dwa razy więcej niż w roku ubiegłym): Polish Assembly Centre, Toyota Motor Manufacturing Poland, Faurecia Wałbrzych, Tristone Flowtech, NSK Steering Systems Europe, GKN Driveline, PCC Rokita, SKC – ALPHAVISION, SITECH, Daicel Safety Systems, Mando Corporation, SRG Global, Sumica Ceramics, Domex, Pentair i Harris Calorific International.

Drużyny zagrają według zasad, obowiązujących w meczach halowych piłki nożnej: skład zespołu stanowi pięciu zawodników, w tym bramkarz, i maksymalnie pięciu zawodników rezerwowych. Za przewinienia w polu karnym będzie dyktowany rzut karny. W razie remisu, zostanie rozegrana dogrywka: dwa razy po 3 minuty. Gdy i to nie przyniesie rozstrzygnięcia, zawodnicy będą strzelać po trzy rzuty karne dla każdej drużyny. Mecze eliminacyjne będą trwały dwa razy po 8 minut, a w półfinale i finale rozgrywki zostaną wydłużone do 10 minut na każdą połowę meczu. Tytułu ubiegłorocznego zwycięzcy będzie bronić drużyna PCC Rokita z Brzegu Dolnego.

Turniej rozpocznie się 24 października o godz. 9.00. Eliminacje potrwają do godz. 17.00. Rozgrywki finałowe zaplanowano na niedzielę, 25 października, w godz. od 10.00 do 12.00. Miejscem turnieju będzie Ośrodek Sportu i Wypoczynku Aqua Zdrój przy ul. Ratuszowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group