Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3785
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Dwie nowe nazwy głuszyckich ulic

Sobota, 8 lipca 2017, 6:45
Autor: red
REGION, Głuszyca: Dwie nowe nazwy głuszyckich ulic
Fot. UM Głuszyca
W związku z wejściem w życie w ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń zbyteczności publicznej, burmistrz Głuszycy powołał komisję do przygotowania zmian nazw ulic w Gminie Głuszyca.

W skład komisji wchodzą: Wiesława Moździerz - przewodnicząca komisji, Joanna Drzygała – wiceprzewodnicząca komisji, Sabina Jelewska- sekretarz komisji oraz Ewa Dorosz, Janina Czaicka, Stanisław Michalik i Grzegorz Czepil.

Na posiedzeniu w dniu 22 maja komisja dokonała przeglądu nazewnictwa ulic w Gminie Głuszyca. Po zapoznaniu się z opiniami Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącymi nazw ulic Pionierów i Dąbrowskiego komisja uznała, że opinie te nie wskazują na konieczność zmian wspomnianych powyżej nazw ulic. Do zmiany nazw ulic komisja wyznaczyła ulice Janka Krasickiego i Adolfa Warskiego.

Biorąc pod uwagę dużą ilość kwiatów upiększających domy mieszkańców wspomnianych ulic, komisja zaproponowała dla ulicy Janka Krasickiego następujące nazwy: Tulipanowa, Storczykowa, Stokrotkowa lub Fiołkowa, a dla ulicy Adolfa Warskiego nazwy: Lawendowa lub Konwaliowa lub Malwowa lub Jaśminowa.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Głuszycyw sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Głuszyca, burmistrz Roman Głód w dniach 1 - 14 czerwca br. zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami ulic, których nazwy będą zmienione. 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy odbyło się spotkanie członków powołanej przez burmistrza komisji z mieszkańcami zmienianych ulic. W wyniku przeprowadzonych konsultacji i po przeliczeniu oddanych kart głosowania ustalono, że większość głosujących mieszkańców ulicy Janka Krasickiego opowiedziała się za zmianą nazwy swojej ulicy na Tulipanową. Mieszkańcy ulicy Adolfa Warskiego jako nową nazwę wybrali ulicę Lawendową.

- Wynik przeprowadzonych konsultacji społecznych jest wiążący, o wyborze nazwy ulic decyduje zwykła większość głosów osób uprawnionych do głosowania. Biorąc pod uwagę wynik konsultacji społecznych, Rada Miejska w Głuszycy na sesji w sierpniu podejmie uchwałę o zmianie nazw ww. ulic – informuje przewodnicząca komisji Wiesława Moździerz.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group