Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 1601
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwie nowe ulice w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 kwietnia 2019, 9:42
Aktualizacja: 11:47
Autor: red
Fot. red
W związku z realizacją projektu o nazwie „Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny 2017”, mieszkaniec Wałbrzycha Wacław Kwieciński złożył wniosek o nadanie nazwy ulicy Sybiraków stanowiącej drogę dojazdową do cmentarza parafialnego w dzielnicy Poniatów.

Wniosek uzyskał szerokie poparcie lokalnej społeczności oraz członków Wałbrzyskiego Oddziału Związku Sybiraków. W uzasadnieniu wniosku podkreślono, że Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił dzień 17 września - rocznicą agresji sowieckiej na Polskę - Dniem Sybiraka, by w ten sposób upamiętnić wszystkich Polaków zesłanych na Syberię oraz inne tereny Rosji Sowieckiej. Liczba osób, która straciła życie w zbiorowych zabójstwach popełnianych na jeńcach, więźniach politycznych czy zmarłych w wyniku niedostatku „na nieludzkiej ziemi”, nie jest do dzisiaj znana.
- Nadanie nazwy ulicy Sybiraków przedmiotowej drodze, stanowi uhonorowanie wszystkich Polaków zesłanych na Syberię i inne tereny dawnej Rosji Sowieckiej, tych którzy tam zginęli, tych którym udało się powrócić do Ojczyzny, tych którzy osiedlili się w różnych częściach świata lub pozostali w miejscach swojego zesłania, by kultywować polskość - mówią inicjatorzy przedsięwzięcia.

Tymczasem zgodnie z obowiązującym planem miejscowym, który został zatwierdzony Uchwałą Nr XIV/137/07 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 26 października 2007 r. w sprawie uchwalenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru ulic Sosnowej – Warszawskiej – Grzybowej w Wałbrzychu, działki stanowiące drogę położone są w jednostce strukturalnej planu oznaczonej symbolem KDD - droga klasy dojazdowej. Stanowi ona dojazd do istniejących i projektowanych do wydzielenia działek budowlanych, które zgodnie z przywołanym planem miejscowym przeznaczone są pod budownictwo mieszkaniowe, jednorodzinne. Droga przylega bezpośrednio do ulicy Grzybowej stąd też, nawiązując do runa leśnego jako najniższej, przyziemnej warstwy roślin i grzybów w lesie zaproponowano nazwę - Jagodowa. Celem nadania nazwy drodze jest ustalenie i przypisanie punktów adresowych istniejącym działkom budowlanym. Działki wchodzące w skład drogi są własnością Gminy Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

11
48%
Cieszy
3
13%
Hahaha
2
9%
Nudzi
1
4%
Smuci
4
17%
Złości
2
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jarek 25-04-2019 12:14
Panie Langer radny z PiS dukasz na sesji rady miasta, że w Wałbrzychu jest już ul. Sybiraków no nie ma, natomiast znajduje się w parku miejskim "skwer Sybirakow". Jest to różnica taka sama jak z wykształceniem Ty posiadasz zawodowe, a twój guru z Nowogrodzkiej doktorat wspólny mianownik uczyli was komunistyczni nauczyciele. Jesteś miernotą wśród radnych.
~Zuzanna 29-04-2019 3:13
A kiedy postawia pomnik jaroslawa k na pl.Grunwaldzkim?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group