Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3472
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwóch mężczyzn stanie przed sądem za szereg kradzieży z włamaniami

Piątek, 10 listopada 2017, 15:06
Autor: red
Wałbrzych: Dwóch mężczyzn stanie przed sądem za szereg kradzieży z włamaniami
Fot. KMP Wałbrzych
Włamywali się do pomieszczeń gospodarczych oraz do piwnic i kradli wartościowe rzeczy, m.in. elektronarzędzia, akumulatory, felgi aluminiowe oraz elementy miedziane. Jeden z mężczyzn w wieku 18 lat okazał się być wychowankiem Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach–Zdroju. Drugi ze sprawców, 31–latek został zatrzymany w środę przez wałbrzyskich policjantów.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniami na terenie naszego miasta jest 18-latek przebywający obecnie w zakładzie poprawczym. W wyniku realizacji informacji własnej kryminalni 8 listopada 2017 roku zatrzymali także drugiego z mężczyzn, 31-letniego wałbrzyszanina, który brał udział w całym procederze.

Funkcjonariusze obu mężczyznom udowodnili między innymi dokonanie 9 czerwca tego roku kradzieży z włamaniem do baraku budowlanego przy ul. Kościelnej w Wałbrzychu, skąd przestępcy ukradli młoto-wiertarkę oraz przedłużacz bębnowy o łącznej wartości około 1150 zł.

Innym przestępstwem była kradzież z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu w dniu 22 czerwca 2017 roku. Stamtąd sprawcy ukradli skrzynkę z miedzianymi kształtkami, piec gazowy oraz komplet wierteł o łącznej wartości około 3 tysięcy złotych.

W toku przeprowadzonych czynności procesowych 18-latkowi postawiono łącznie 3 zarzuty kradzieży z włamaniami oraz 1 zarzut samej kradzieży, natomiast 31-latek odpowie za 15 kradzieży z włamaniami i za 1 kradzież. Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia, w których przyznali się do popełnionych czynów. Przypomnijmy, za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group