Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 2764
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Dwójka pojedzie do Starego Lesieńca

Środa, 18 września 2019, 7:36
Aktualizacja: Piątek, 20 września 2019, 9:09
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Dwójka pojedzie do Starego Lesieńca
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców od kilku miesięcy władze gminy Boguszów –Gorce prowadziły z gminą Wałbrzych rozmowy o przedłużeniu trasy linii nr 2 do Starego Lesieńca.

11 września w siedzibie ZDKiUM w Wałbrzychu odbyło się spotkanie robocze z udziałem Sekretarza Miasta Grzegorza Łuczko i Zastępcy Dyrektora ZDKiUM Bogusława Rogińskiego, na którym omówiono i ustalono nowy rozkład jazdy, uwzględniający wydłużenie dotychczasowej trasy autobusu jadącego do Kuźnic o dzielnicę Stary Lesieniec. Dodatkowo w tygodniu uruchomiony będzie dodatkowy kurs z Wałbrzycha po godzinie 22.00. Nowy rozkład jazdy ma obowiązywać od 1 października 2019 roku.
- Mieszkańcy Starego Lesieńca od 3 lat czekali na ten autobus, bo Stary Lesieniec jest jedyną dzielnicą pozbawioną komunikacji publicznej. My obiecaliśmy w programie wyborczym zajęcie się tym problemem i staraliśmy się od początku roku to zrealizować. Problem braku komunikacji jest bardzo poważny, w ubiegłym miesiącu jedna z mieszkanek przygotowała nawet apel do władz miasta i zorganizowała spotkanie z mieszkańcami Starego Lesieńca, na którym przedstawili oni swoje potrzeby i oczekiwania w zakresie funkcjonowania komunikacji publicznej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gminy Wałbrzych dopiero we wrześniu mogliśmy wrócić do rozmów na ten temat, czego teraz efektem będzie przedłużenie trasy autobusu nr 2 do Starego Lesieńca - mówi Sebastian Drapała, Zastępca Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc.

Twoja reakcja na artykuł?

17
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
7
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group