Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2812
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dyskusja o wymiarze sprawiedliwości

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 26 sierpnia 2017, 10:24
Aktualizacja: 11:43
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Hotelu ibis STYLES zorganizowano wczoraj Otwarte Laboratorium IP w Wałbrzychu – spotkanie, podczas którego rozmawiano o polskim wymiarze sprawiedliwości.

- Spotkanie programowe Stowarzyszenia Inicjatywa Polska będzie dotyczyło reformy sądów. Chcemy pokazać, jak niebezpieczne zmiany proponował rząd Prawa i Sprawiedliwości, ale z drugiej strony nie chcemy skupiać się tylko na tym, że się z tym nie zgadzamy, ale chcemy przedstawić własną wizję sądownictwa, własną wizję reformy. Wiemy, że stan sądownictwa w Polsce jest bardzo zły. Dlatego chcemy doprowadzić do tego, aby reformować polskie sądownictwo. Głównym gościem jest mecenas Adam Ostaszewski, właściciel kancelarii prawnej, wieloletni adwokat, oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Będą również ławnicy, będą osoby, które są prawnikami, dlatego liczymy na szeroką dyskusję - powiedział przed spotkaniem Mateusz Rambacher - Koordynator Dolnośląski Stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Spotkanie i panel dyskusyjny dotyczący reformy sądownictwa w Polsce zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Inicjatywa Polska. Podczas dyskusji omawiane były problemy polskiego wymiaru sprawiedliwości. W spotkaniu oprócz mieszkańców, osób zainteresowanych sprawą reformy sądownictwa, udział wzięli też prawnicy, którzy przedstawiali obecną sytuację polskiego sądownictwa, opowiadali o proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformie sądownictwa i jej skutkach a także o założeniach do reformy sądów proponowanej przez IP. Wśród założeń reformy znalazły się takie kwestie jak dużo większa dostępność sądów dla mieszkańców, edukacja prawna w szkołach, czy reorganizacja i usprawnienie pracy sądów. Jak podkreślali organizatorzy - system wymiaru sprawiedliwości w Polsce wymaga zmian, wymaga reformy, ale zdecydowanie nie takiej, jaką proponuje PiS.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group