Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4849
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Działacze SLD promują Powszechną Deklarację Praw Człowieka

Piątek, 13 grudnia 2013, 9:00
Autor: red
Wałbrzych: Działacze SLD promują Powszechną Deklarację Praw Człowieka
Fot. użyczone
10 grudnia przypadła 65. rocznica uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W związku z tą rocznicą członkowie wałbrzyskiego SLD rozdawali na Placu Magistrackim mieszkańcom Wałbrzycha tekst Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka stanowi zbiór praw i zasad regulujących współżycie i współistnienie wszystkich ludzi. Jako podstawa całego systemu ochrony Praw Człowieka odnosi się do równości i sprawiedliwości, które to wartości są najważniejszymi dla prawidłowego i pomyślnego funkcjonowania społeczeństw oraz pokoju na świecie.

W 65. rocznicę przyjęcia tej rezolucji, Sojusz Lewicy Demokratycznej w Wałbrzychu pragnie przypomnieć, że jeszcze w wielu krajach świata prawa człowieka są nagminnie łamane lub ich przestrzeganie budzi wątpliwości. Także w naszym kraju w kwestii zapewnienia należytej realizacji jej zapisów, jest jeszcze wiele do zrobienia. Powszechna Deklaracja Praw Człowieka jako dokument fundamentalny daje możliwość prowadzenia działań przez organizacje pozarządowe na rzecz przestrzegania Praw Człowieka w oparciu o jego godność, z której prawa te wynikają. Jej zapisy odnoszą się zarówno do jednostek, jak i grup bez względu na ich przynależność etniczną, narodowościową, religijną i inne.

Sojusz Lewicy Demokratycznej stoi na stanowisku, że bezwarunkowe przestrzeganie pełni Praw Człowieka jest w interesie nas wszystkich i w sposób konkretny oraz jednoznacznie korzystny wpłynie na rozwój i pomyślność obywateli Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group