Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4067
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Działkowe włamania

Środa, 6 listopada 2019, 8:57
Aktualizacja: Czwartek, 7 listopada 2019, 8:36
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Działkowe włamania
Fot. KMP Wałbrzych
Nieustalony sprawca po uprzednim wybiciu szyby w oknie, dostał się do wnętrza altany ogrodowej skąd ukradł kosiarkę i podkaszarkę spalinową oraz nożyce do żywopłotu. Coraz rzadziej bywamy w naszym ogrodzie a to niestety wykorzystują złodzieje.

Ze względu na pogodę, ogródki działkowe coraz rzadziej odwiedzane są przez ich właścicieli. Często wykorzystują to złodzieje, którzy kradną wszystko co wpadnie im w ręce. Ich łupem padają narzędzia ogrodnicze a nawet kubki czy talerze .

Gdy zamkniemy już sezon działkowy, warto sprawdzić stan zamków, a w razie potrzeby zamontować dodatkowe zabezpieczenie. Dopilnujmy, aby wszystkie drzwi i okna pozostały zamknięte. Nie zostawiajmy na działce żadnych wartościowych przedmiotów. Jeśli jednak się na to zdecydujemy, to najlepiej zrobić zdjęcia i oznakować je w szczególny sposób.

W okresie jesienno-zimowym raz na jakiś czas wybierzmy się na działkę sprawdźmy, czy nic złego się tam nie dzieje. Warto rozejrzeć się również po działkach sąsiadów i zainteresować się, gdy zobaczymy na ich terenie nieznajome osoby. Należy również zwrócić uwagę na dochodzący stamtąd hałas. Nie od dziś wiadomo, że czujne oko sąsiada to jedna z najlepszych metod zabezpieczenia.

Jeśli obawiamy się włamania i kradzieży, możemy ubezpieczyć swoją altanę - daje nam to gwarancję, że chociaż część poniesionych strat, będzie nam zrekompensowana. Gdy zauważymy jakiekolwiek zagrożenie na terenie ogródków działkowych, należy niezwłocznie poinformować o tym funkcjonariuszy policji. Wystarczy zadzwonić pod alarmowy 112.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group