Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4470
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzieci na zimowiska zwiozą tylko trzeźwi kierowcy i sprawne autokary

Niedziela, 14 stycznia 2018, 8:22
Aktualizacja: 11:25
Autor: red
Wałbrzych: Dzieci na zimowiska zwiozą tylko trzeźwi kierowcy i sprawne autokary
Fot. KMP Wałbrzych
W ramach działań „Bezpieczne ferie” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu będą zwracać szczególną uwagę na autokary wiozące dzieci i młodzież w miejsca wypoczynku zimowego. Aby wyeliminować nietrzeźwych kierujących, każdy kontrolowany przez funkcjonariuszy kierowca zostanie poddany badaniu stanu trzeźwości.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okresie ferii jest dla mundurowych jednym z głównych priorytetów. W całej Polsce przygotowane są stałe miejsca kontroli autokarów wiozących dzieci na zimowiska.

W Wałbrzychu można to zrobić wyznaczonym przez organizatora bezpiecznym miejscu i czasie. Należy jednak pamiętać, aby kontrolę zgłosić dzień lub kilka dni wcześniej poprzez poinformowanie dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod numerem alarmowym policji 997 lub bezpośrednio w Wydziale Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy pod numerem telefonu 74 842-04-20.

Przypominamy, że kierujący autobusem przed rozpoczęciem kontroli ma obowiązek ustawić autokar w taki sposób, aby podczas postoju nie łamać przepisów ruchu drogowego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group