Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 5250
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Dziecięca twórczość dzieci z gminy Mieroszów

Wtorek, 8 lipca 2014, 13:49
Autor: red
REGION, Mieroszów: Dziecięca twórczość dzieci z gminy Mieroszów
Fot. UM Mieroszów
Za nami jubileuszowy X Przegląd Twórczości Dziecięcej Wieku Przedszkolnego w Mieroszowie.

Dzieci ze wszystkich placówek wychowania przedszkolnego gminy Mieroszów oraz czeskiego Viznova i Mezimesti wystąpiły w odremontowanej sali Mieroszowskiego Centrum Kultury. Organizatorem tej znaczącej dla środowiska lokalnego imprezy jest Przedszkole Miejskie w Mieroszowie. Występy przedszkolaków oglądały rodziny dzieci, pracownicy placówek, a także zaproszeni goście – władze miasta i gminy Mieroszów, radni miejscy oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego Wałbrzych.
- Dziesięć lat temu zastanawialiśmy się, w jaki sposób promować wartość wychowania przedszkolnego w naszym mieście i gminie – mówiła podczas otwarcia Przeglądu dyrektor Przedszkola, Iwona Schienke. – Stąd wziął się pomysł tego wydarzenia. Cieszę się, że przez 10 ostatnich lat formuła przeglądu sprawdziła się, a nasze cele zostały osiągnięte.

Podczas Przeglądu wystąpiły dzieci w wieku 2,5-6 lat. Zaprezentowały swoje umiejętności, talenty i uzdolnienia wokalne, taneczne i recytatorskie. Imprezę otworzyła Iwona Schienke, dyrektor mieroszowskiego przedszkola wraz z burmistrzem Andrzejem Laszkiewiczem. Występujących zapowiadali Julka i Marcel, wprowadzeni na scenę przez Natalię i Izabelę, które 10 lat temu poprowadziły pierwszy Przegląd jako sześcioletnie dziewczynki.

Dzieci z Sokołowska zaprezentowały się w „Tańcu kaczuszek” i piosence „Nasze uszy słyszą świat”. Przedszkolaki z Unisławia Śląskiego przedstawiły pokaz „Eko-moda”. Dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Kowalowej zatańczyły „Wesoło nam”. Inscenizację piosenki „Jagódki” pokazały dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Mieroszowie. Czeskie przedszkolaki znowu zaskoczyły oryginalnymi, barwnymi strojami i skocznymi piosenkami. Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Mieroszowie przedstawiły: „Kaczuszki” – grupa I, „Krakowiak” – grupa II, „Na wiosennej łące” i „Zumba” – grupa III, Pantomima i „Polka” – grupa IV, „Eko-świat” – grupa V.

W tegorocznej edycji Przeglądu pierwszy raz wzięły udział dzieci najmłodsze (2,5-letnie), które uczęszczają do Akademii Misiowej - utworzonej w ramach projektu unijnego „Zanim będę przedszkolakiem” w Przedszkolu Miejskim w Mieroszowie. Maluszki w kolorowych czapeczkach i pelerynkach ilustrowały ruchem piosenkę o krasnoludkach.

Program tegorocznego Przeglądu był wyjątkowo barwny i urozmaicony. Wszyscy mali artyści mieli na sobie piękne stroje, które przyciągały wzrok widzów. Dla dzieci było to bardzo emocjonujące przeżycie, do którego długo się przygotowywały. Także dla rodziców i opiekunów było to niezwykle satysfakcjonujące i wzruszające wydarzenie.
- Dziękuję wszystkim osobom, które dołożyły wszelkich starań, by Przegląd się udał – mówiła na zakończenie dyrektor Iwona Schienke. – Szczególnie Małgorzacie Jasiak, która koordynowała działania, a także nauczycielom i pracownikom za przygotowanie dzieci i strojów. Nieoceniona jest pomoc rodziców, którzy zaangażowali się w naszą imprezę. Dziękuję wszystkim przyjaciołom przedszkola i do zobaczenia za rok.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group