Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzięki tym pieniądzom życie Pauli będzie lepsze

Wiadomości: Książ
Środa, 1 lutego 2012, 14:52
Aktualizacja: 14:53
Autor: Sven
Fot. Sven
Dziś w Książu Paula i jej mama Małgorzata Ślizankiewicz odebrały czek na 24 700 złotych. To efekt licytacji, która odbyła się w czasie gali „Ambasador Wałbrzycha”.

W ostatnią sobotę w zamku Książ odbyło się uroczyste wręczenie tytułów „Ambasadora Wałbrzycha” Joannie Bator, Krzysztofowi Ignaczakowi i Tomaszowi Siemoniakowi. W trakcie imprezy odbyła się licytacja kilkunastu przedmiotów przekazanych przez sponsorów oraz „Ambasadorów Wałbrzycha”. Łącznie z licytacji oraz zbiórki pieniędzy uzyskano kwotę 24 700 złotych. Pieniądze w całości zostaną przekazane na rehabilitację ośmioletniej Pauli. Dziewczynka cierpi na niedowład kończyn i nie mówi.

- W ubiegłym roku uzyskaliśmy pomoc od Fundacji Polsat w wysokości 2 700 złotych. Niestety jeden zabieg kosztuje 70 złotych, więc te pieniądze wystarczały na jedną wizytę u rehabilitanta tygodniowo. To zdecydowanie za mało. Pomoc, którą uzyskaliśmy dzięki licytacji pozwoli na zwiększenie częstotliwości zabiegów i, mam nadzieję, na wyraźną poprawę stanu zdrowia Pauli – mówiła mama dziewczynki.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział prezes Zamku Książ Krzysztof Urbański, gospodarz sobotniej gali i prezes wałbrzyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Salvator” Izabela Rakoczy.

- Bardzo się cieszę, ze udało się wspólnie z panem prezesem zorganizować tę akcję. Jako fundacja będziemy nadzorować przebieg rehabilitacji Pauli. Kwota jest na tyle znacząca, że powinna się przyczynić do poprawy zdrowia dziewczynki. Zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej ją wykorzystać – zapewniała Izabela Rakoczy.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group