Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3800
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Niezapominajki

Niedziela, 16 maja 2021, 8:45
Aktualizacja: 8:48
Autor: JAZ
Wałbrzych: Dzień Niezapominajki
Fot. JAZ
Chcą pamiętać. Zachęcają do tego wszystkich. Ułożyli z kwiatów olbrzymi napis #NIEZAPOMINAJMY. Wszystko po to, by upamiętnić wałbrzyskie ofiary COViD–19. Tak Wałbrzych rozpoczął dzień 15 maja 2021 roku. Dzień Niezapominajki.

Prezydent Roman Szełemej również nawiązał do symboliki Dnia Niezapominajki. Zaznaczył, że właśnie w tym dniu wszyscy deklarujemy, że nie zapomnimy o tych, którzy odeszli.
- To był trudny czas. To były miesiące, w których walczyliśmy, żeby przetrwać COViD-19. Około tysiąca z nas, tysiąca wałbrzyszan, nie przetrwało tych miesięcy. Już ich z nami nie ma. Musimy o nich pamiętać, ale chcemy też pamiętać o tych, którzy w tej walce nam pomagali i wciąż pomagają – mówi prezydent, nawiązując tym samym do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych.

Roman Szełemej mówił też o trudach walki z koronawirusem.
- Mam nadzieję, że będzie to koniec najtrudniejszego etapu naszych zmagań z pandemią. Przyjdzie jeszcze czas, aby upamiętnić tych, którzy odeszli pokonani przez podstępną chorobę. Chorobę, której nie widać aż zaciśnie swoje mordercze uściski wokół pacjenta.

Prezydent prosił również, by nie zważać na to co mówi się wokół i iść na szczepienie.
- Żeby uniknąć takich obrazków w przyszłości, proszę iść się zaszczepić. To naprawdę ważne. Wszyscy chcemy uniknąć czwartego etapu walki, ale żeby do tego doszło musimy być zaszczepieni. Od poniedziałku mogą już to robić 16-latkowie. Jesteśmy dobrze przygotowani i bardzo nam zależy na tym, by uniknąć kolejnej kontynuacji tej walki w przyszłości – dodał Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

9
27%
Cieszy
14
42%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
7
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group