Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Otwarty w PWSZ

Wtorek, 11 kwietnia 2017, 12:45
Aktualizacja: Środa, 12 kwietnia 2017, 9:47
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dzień Otwarty w PWSZ
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zorganizowano Dzień Otwarty, połączony z Dniem Kariery.

Przybyli do PWSZ goście - młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, studenci, nauczyciele, opiekunowie i mieszkańcy naszego miasta i regionu mogli między innymi wziąć udział w warsztatach, skorzystać z różnego rodzaju porad i konsultacji, przejrzeć aktualne oferty podczas targów pracy i edukacji, dowiedzieć się na czym polega projektowanie 3D, poznać pracownię protetyczną, zobaczyć zabiegi kosmetologiczne i mistrzostwa wizażu, sprawdzić swoją wydolność, wziąć udział w grach oraz konkursach i zwiedzić uczelnię. Zainteresowani mieli do dyspozycji 4 strefy: Biznesu, Nauki, Zdrowia i Urody oraz Pasji.

W Strefie Biznesu odbył się konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych „Turniej przedsiębiorczości”, prezentacja i szkolenie „Jak założyć własny biznes? Program Pierwszy biznes – wsparcie w starcie i szkolenie z zakresu pisania biznesplanów”, warsztat „Rynek pracy – kluczowe umiejętności i cechy zawodowe", prezentacja „Własna firma – zobowiązania przedsiębiorcy wobec ZUS” a także targi pracy i edukacji.

W Strefie Nauki zorganizowano warsztaty językowe „Komunikacja niewerbalna w ujęciu interkulturowym” i „Legends and Lies: You can't always believe a history teacher”, warsztaty kulturoznawcze „Tradycje związane z obchodami Dnia Św. Patryka”, wykład połączony z warsztatami „Obciążenia statyczne i dynamiczne narządu ruchu – skutki przeciążenia”, prezentację „Erasmus+. Zmienia życie, otwiera umysły”, oraz grę : „Zawód inżynier logistyk. Procesy produkcyjne”.

W Strefie Zdrowia i Urody odbyły się II Mistrzostwa Wizażu PWSZ AS w Wałbrzychu o tytuł „Najlepszego Wizażysty”, była diagnoza skóry, masaż twarzy i zabiegi upiększające, warsztaty i pokazy zastosowania biżuterii w technikach dentystycznych: „Odlewnictwo metali w protetyce i życiu codziennym”, pomiary antropometryczne, pomiary ciśnienia tętniczego, wartości glikemii, edukacja w zakresie samokontroli piersi, kompresjoterapii, dietetyki i chorób cywilizacyjnych, a także warsztaty BHP i warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W Strefie Pasji odbyły się warsztaty projektowania 3D: „ABC projektowania wnętrz w przestrzeni trójwymiarowej”, warsztaty rysunkowe „Perspektywa w rysunku? Nic trudnego”, turniej gier planszowych, prezentacja „Art of cosplay”, zaplanowano także prezentacje i warsztaty taneczne „Polskie Tańce Ludowe”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group