Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2901
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Dziećmorowice: "Dziki bieg" po raz drugi

Niedziela, 12 maja 2019, 8:05
Autor: red.
REGION, Dziećmorowice: "Dziki bieg" po raz drugi
Fot. Robert Bajek
Na terenie Karczmy Góralskiej w Dziećmorowicach odbyła się wczoraj druga edycja ekstremalnej imprezy biegowej: Wild Cross Run.

Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, pokonywanie własnych słabości i przekraczanie granic, rywalizacja w duchu fair- play, promocja regionu i walorów turystycznych Ziemi Wałbrzyskiej, Gminy Walim i Dziećmorowic, a także popularyzacja szeroko pojętej aktywności fizycznej.

Na trasie biegu znalazły się zarówno naturalne przeszkody, takie jak bagna, stawy, rzeki, wzniesienia, góry czy drzewa jak i przeszkody sztuczne: ściany, liny, trawersy poziome, pajęczyny linowe, zasieki, zbiorniki z wodą i błotem. Bieg rozegrano na dwóch dystansach: 4 i 10 kilometrów. Był też bieg dla dzieci na trasie o długości 600 metrów. Niezależnie od uzyskanego czasu i zajętego miejsca najważniejszy był udział w biegu i dobra zabawa.

Organizatorem imprezy była Karczma Góralska w Dziećmorowicach, a współorganizatorami Powiat Wałbrzyski i Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Krzysztof Kwiatkowski – Starosta Wałbrzyski i Adam Hausman – Wójt Gminy Walim.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
6
35%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group