Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dziś Dekameron – bilety rozlosowane

Niedziela, 31 października 2010, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: red
Wałbrzych: Dziś Dekameron – bilety rozlosowane
Fot. organizatorzy
Dziś o godzinie 18.00 w wałbrzyskim teatrze dramatycznym odbędzie się spektakl Dekameron. Rozlosowaliśmy podwójną wejściówkę na ten spektakl.

By wygrać podwójną wejściówkę wystarczyło wziąć udział w konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmiało: Czy Dekameron w Teatrze Dramatycznym reżyseruje Irena Wójcik?

Prawidłowa odpowiedź brzmi TAK. Wśród osób, które nadesłały takie odpowiedzi, rozlosowaliśmy podwójną wejściówkę. Szczęście dopisało Annie Puszyńskiej. Gratulujemy.

DEKAMERON:

Reżyseria: Irena Wójcik
Scenografia: Joanna Howańska, Katarzyna Witke
Aktorzy: Małgorzata Łakomska, Sabina Tumidalska [g], Mirosława Żak [g], Daniel Chryc, Włodzimierz Dyła [g], Andrzej Kłak, Piotr Tokarz
oraz: Karolina Marciniak, Władysław Krupa

W sezonie realizowanym pod hasłem „ZNAMY, ZNAMY” trójka aktorów podjęła się przygotowania własnych projektów artystycznych, wzbogacających ofertę repertuarową. W ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, reaktywowanej teraz pod nazwą WOLNE SCENY , powstały trzy spektakle: „Dekameron”, „Grechuta” i „Pętla”.

Mistrzowski zbiór nowel Boccaccia chętnie adaptowany jest na scenę. W Wałbrzychu udramatyzowania renesansowej prozy podjął się Sebastian Majewski, ukrywający się pod pseudonimem smalltown man.W zabawnej i lekko opowiedzianej historii znajdziemy zaledwie kilka z setki nowel. Ramą dla ich prezentacji jest żartobliwa gra w kalambury, podjęta z nudów na lotnisku. Podczas spektaklu poznajemy zatem kilka historii: zarówno tych renesansowych, jak i tych współczesnych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group