Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2685
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dziś koncert Janusz YANINA Iwański & 4 GramY "Kręci się"

Piątek, 27 stycznia 2017, 12:09
Aktualizacja: 12:11
Autor: red
Wałbrzych: Dziś koncert Janusz YANINA Iwański & 4 GramY "Kręci się"
Fot. organizatorzy
Janusz Yanina Iwański powraca na scenę z nową płytą i nowym zespołem.

To artysta, którego dyskografia obejmuje ponad 40 tytułów. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów kojarzony przede wszystkim z przebojem „Wielkie podzielenie”, duetem Soyka Yanina, zespołem Maanam oraz legendarną jazzrockową formacją Tie Break nagrał kolejny w swoim dorobku autorski album zatytułowany „Kręci się”.

Na płycie znalazły się piosenki, nad którymi muzyk pracował przez ostatnich kilka lat. Materiał jest „prawie” w pełni autorski w warstwie muzycznej oraz tekstowej, a do jednej z piosenek słowa napisała Małgorzata Iżyńska. Album zawiera 12 nowych kompozycji, które dziennikarze muzyczni określają jako „mocno gitarowy, ambitny i melodyjny pop z pięknymi, polskimi tekstami”. Na krążku znalazła się również nowa wersja przeboju „Wielkie Podzielenie”.

Do współpracy nad płytą muzyk zaprosił młodych, utalentowanych instrumentalistów, gitarzystę Dariusza Bafeltowskiego, perkusistę Przemysława Pacana, oraz basistkę Djatri Kural, a cały skład firmowany jest nazwą Yanina 4 GramY. Gościnnie na płycie pojawił się także Muniek Staszczyk z T.Love, który wspólnie z Yaniną zaśpiewał w piosence “Kręci się”.

Koncerty zespołu Yanina 4 GramY to przede wszystkim duża dawka dobrej energii, szczery przekaz płynący ze sceny oraz świetny kontakt lidera z publicznością, dzięki czemu każdy występ jest entuzjastycznie odbierany przez publiczność. Podczas koncertu usłyszymy wszystkie kompozycje z nowej płyty a także piosenki Marka Jackowskiego czy Krzysztofa Klenczona, których artysta zawsze wspomina podczas swoich występów, prawdopodobnie nie zabraknie także Beatlesów.

27 stycznia, godzina 20.00, klub A'propos, ul. Wieniawskiego.

Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group