Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3450
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Edukacja i profilkatyka

Środa, 11 marca 2020, 10:29
Aktualizacja: Czwartek, 12 marca 2020, 7:14
Autor: JAZ
Wałbrzych: Edukacja i profilkatyka
Fot. JAZ
Walka z koronawirusem to na dzień dzisiejszy przede wszystkim profilaktyka. Lekarze apelują o odpowiednie zachowanie i dbają o to, by edukować dzieci już od najmłodszych lat. Dbając o najmłodszych podopieczni Przedszkola Językowego Michałek i Językowej Szkoły Podstawowej Młody Kopernik spotkały się z lekarzem Mirosławem Lubińskim.

Doktor Lubiński mówił o tym, jak pilnować, by nie zarazić się chorobami zakaźnymi, w tym koronawirusem.
- Wytyczne ministerstwa, które uważam za bardzo słuszne, należy potraktować bardzo poważnie. Temat profilaktyki jest bardzo ważny. Wszyscy wiemy, że dzieci w sposób szczególny są narażone na kontakt z wirusami. Mają tendencje do niemycia rąk, kichania czy kaszlenia na siebie – mówi lekarz Mirosław Lubiński.

Powodem spotkania z młodzieżą była jednak przede wszystkim sytuacja związana z koronawirusem.
- Dzisiaj koronawirus to temat przewodni, ale profilaktyka dotyczy naszego codziennego życia – dodaje doktor.

Praca nad znalezieniem szczepionki na koronawirusa potrwa przez najbliższe miesiące, a może nawet lata.
- Szczepionka powstanie w ciągu roku, może dwóch. Różnie o tym mówią naukowcy. Żeby więc uniknąć zakażenia, najważniejsza jest profilaktyka. Musimy skupić się na myciu rąk. Pamiętać o kichaniu, kaszleniu w taki sposób, by nie rozprzestrzeniać zarazków wokół siebie –tłumaczy Mirosław Lubiński.

W trakcie spotkania z młodzieżą okazało się, że dzieci są dobrze poinformowane, w jaki sposób się zachowywać. Znają podstawowe zasady, o czym ochoczo mówiły, demonstrując jednocześnie właściwe metody.
- Musimy myć ręce minimum 30 sekund. Dokładnie myję palce. Uważam przy osobach chorych. Trzeba uważać na kontakt z osobami chorymi. Trzeba unikać miejsc, gdzie jest dużo ludzi, bo nigdy nie wiadomo, kto może być chory – tak odpowiadały na pytania dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group