Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3519
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Edukacja kulturowa

Środa, 4 listopada 2020, 11:26
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Edukacja kulturowa
Fot. organizatorzy
Przed nami II Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturowej.

czwartek – 5 listopada 2020, godz. 11:00 - 14:00
transmisja online: facebook.com/BardzoMlodaKulturaDolnySlask

ODA Firlej - regionalny operator programu Bardzo Młoda Kultura oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają na II Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturowej. Z powodów trwającej pandemii wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej, co w praktyce oznacza nadawanie transmisji z wałbrzyskiej Starej Kopalni - Centrum Nauki i Techniki, a dla Państwa – odbiór na urządzeniach elektronicznych online za pośrednictwem fanpage’a Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Dolny Śląsk. W trakcie forum zostanie podsumowana tegoroczna edycja BMK, poznamy wybrane inicjatyw, a także wsłuchamy się w głosy ekspertów.

W programie:

11.00 Otwarcie i wprowadzenie - Robert Chmielewski, Paweł Kamiński
11.15 Edukacja kulturowa na Dolnym Śląsku w czasie pandemii. Wnioski z badań - dr Tomasz Kasprzak
11.45 Kulturalny Wałbrzych – edukacja kulturowa wałbrzyszan - Jarosław Buzarewicz
12.00 Prezentacje wybranych inicjatyw: Jestem przeciw! - Marzena Niżyńska, Na tyłach kultury - Marianna
Ostrowska, #projekt rękodzieło - Justyna Drapała
12.45 Locus imaginaris: animacja na trudne czasy - dr Kamila Kamińska-Sztark
13.15 Rola instytucji kultury w małych i średnich miastach - prof. UAM dr hab. Agata Skórzyńska
13.45 podsumowanie i zakończenie

Do bezpłatnego udziału w forum zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kulturą i edukacją, w szczególności animatorów, nauczycieli, edukatorów, artystów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.

Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 to ogólnopolski trzyletni program realizowany i finansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Na terenie Dolnego Śląska jego operatorem wojewódzkim jest Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu.

W ramach programu, co roku, ogłaszany jest konkurs na wsparcie oddolnych inicjatyw z zakresu edukacji kulturalnej. W naborze mogą startować trzyosobowe zespoły, w skład których wchodzić będą: przedstawiciele sektora kultury, sektora edukacji oraz organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zwycięskie inicjatywy otrzymają wsparcie w kwocie 10.000 zł.
Oprócz wsparcia finansowego inicjatyw na uczestników programu czekać będą warsztaty i szkolenia. W ramach programu odbędą się również spotkania otwarte z animatorami i edukatorami, w których udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany, oraz II Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturowej.

Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Jego celem strategicznym jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury. Program ma budować i wspierać system, w ramach którego działania podejmowane w sferze kultury przyczynią się do kształtowania cenionych społecznie umiejętności i postaw, m.in. kreatywności, innowacyjnego działania, współpracy, zaufania, kompetencji medialnych oraz komunikacyjnych. Podstawowym środkiem realizacji tych założeń jest stworzenie i rozwijanie organizacyjnych i merytorycznych podstaw współpracy pomiędzy sferami kultury i edukacji, a więc tymi sektorami życia społecznego, które odpowiedzialne są za kształtowanie różnorodnych kompetencji jednostek.

ODA „Firlej” realizuje program z udziałem partnerów - instytucji kultury z terenu Dolnego Śląska. Obecnie partnerami programu są: Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Galeria Sztuki w Legnicy, Ośrodek Postaw Twórczych we Wrocławiu, Gminno-Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie, Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury w Kobierzycach.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group