Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3202
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Edukacyjne Targi Pracy

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Poniedziałek, 20 września 2010, 7:15
Aktualizacja: 12:05
Autor: red
Boguszowskie targi pracy cieszyły się sporym zainteresowaniem
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
Od 18 stycznia w Boguszowie – Gorcach funkcjonuje Punkt Pośrednictwa Pracy. Wszyscy bezrobotni, absolwenci szkół oraz młodzież poszukująca pracy dorywczej, mogą liczyć tutaj na profesjonalną pomoc w znalezieniu informacji zawodowej. Projekt powstał w ramach programu „OHP jako realizator usług rynku pracy” dofinansowanego przez Unię Europejską.

Po ponad półrocznej działalności PPP, zorganizowane zostały Edukacyjne Targi Pracy. Spotkanie z potencjalnymi pracodawcami rozmaitych branży odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach. Bożena Czech, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy OHP w Wałbrzychu, zaprezentowała ideę organizowanego przedsięwzięcia. Burmistrz Waldemar Kujawa w swoim wystąpieniu przyznał, że problem bezrobocia w mieście jest wciąż palącą kwestią, jednocześnie podkreślił rolę projektu w procesie zmniejszania liczby osób pozostających bez zatrudnienia.

Zarówno starsi, doświadczeni już zawodowo, ale poszukujący nowego zawodu, jak i ci najmłodsi, przygotowujący się dopiero do wyboru edukacyjnej drogi w kierunku wymarzonego zawodu - wszyscy mogli skorzystać z pomocy wykwalifikowanych konsultantów. Praktycznie zaprezentował się Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu, który z pomocą interaktywnych tańczących robotów starał się zachęcić młodzież do wybrania zawodu mechatronika.

Wśród stoisk z ofertami pracy można było zobaczyć wałbrzyską policję, straż pożarną. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie – Gorcach opowiadali młodzieży o specyfice swojego zajęcia, zaprezentowali wykorzystywany sprzęt pożarniczy i z chęcią odpowiadali na każde pytanie. Największą atrakcją okazały się prowadzone pod profesjonalną opieką trenera symulacje rozmów kwalifikacyjnych w tzw. „ pokoju prezesa”. Uczniowie, czyli przyszli pracownicy, mieli okazję zapoznać się z najbardziej przyszłościowymi zawodami, skorzystać z pomocy doradcy i zbadać swoje predyspozycje zawodowe za pomocą specjalnych formularzy.

Edukacyjne Targi Pracy pozwoliły także zapoznać się z warunkami panującymi aktualnie na rynku pracy. Zachęcamy do skorzystania z pomocy nowopowstałego PPP przy Klubie Pracy w Boguszowie – Gorcach, pl. Odrodzenia 8. Można korzystać bezpłatnie codziennie w godzinach 7.45 - 15.45, tel. 84 490 03.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group